REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

W tych godzinach Blikiem nie zapłacisz. mBank uprzedza o przerwach w działaniu płatności

Blik przygotowuje się do przeprowadzenia prac technicznych. Z tego względu usługa będzie niedostępna w wybranych godzinach przez dwie kolejne noce z rzędu.

12.08.2020
8:52
mBank-kredyty-ukokik
REKLAMA

mBank ostrzega swoich klientów, że płatności za pomocą Blika mogą być w najbliższym czasie utrudnione. Prace techniczne potrwają około 3-4 godzin i zostały zapowiedziane na następujące dni:

REKLAMA
  • 14 sierpnia (piątek), w godz. 02:00 - 05:00
  • 23 sierpnia (niedziela), w godz. 00:30 - 04:30

Z tego powodu usługa może być niedostępna w kilkuminutowych przerwach

- informuje bank.

Blik rośnie w siłę

Kwestia działania systemu płatności Blik stała się dla klientów tak samo ważna, jak połączenie z serwisem desktopowym albo aplikacją mobilną danego banku.

W ubiegłym roku użytkownicy Blika dokonali łącznie 217 mln transakcji. 75 proc. z nich dotyczyło zakupów przez internet. W Polsce dostęp do tego rozwiązania za pomocą aplikacji bankowych ma już 90 proc. klientów instytucji finansowych.

REKLAMA

W 2020 r. wspomniane liczby będą się zapewne prezentować jeszcze okazalej. 10 czerwca Polski Standard Płatności zainaugurował współpracę z chińskim gigantem e-commerce - Aliexpress. Blik pojawił się wówczas jako preferowana metoda płatności na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej.

Wcześnie PSP podpisał także umowę z Mastercard, w której sprzedał licencję na wykorzystywanie swojej technologii do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Uruchomienie systemu w ZEA planowane jest na ten rok.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA