REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Zakupy online. Od 10 czerwca zapłacimy Blikiem bezpośrednio na AliExpressie

Dotychczas chcąc kupić coś w Chinach, mogliśmy zapłacić Blikiem za pośrednictwem serwisów Przelewy24 lub PayU. Od środy wpiszemy sześciocyfrowy kod bezpośrednio na stronie chińskiego serwisu e-commerce. Integracja z AliExpressem na pewno ułatwi finalizację procesu zakupowego.

09.06.2020
13:33
Płatności internetowe. Od 10 czerwca zapłacimy Blikiem bezpośrednio na AliExpressie
REKLAMA

Współpraca polskiej firmy i chińskiego giganta e-commerce wejdzie w życie 10 czerwca. Blik pojawi się wówczas jako preferowana metoda płatności na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej.

REKLAMA

W przyszłości na AliExpress będzie można również skorzystać z One Click BLIK. Wystarczy dodać sklep lub przeglądarkę do zaufanych i zapomnieć o przepisywaniu kodu. Transakcję będziemy oczywiście autoryzowali z poziomu aplikacji bankowej.

Już jutro na AliExpress startuje letnia wyprzedaż

Moment startu współpracy z Blikiem nie jest więc zupełnie przypadkowy.

Nasza strategia rozwoju zakłada, że BLIK jest dostępny jako metoda płatności dla swoich użytkowników wszędzie tam, gdzie robią zakupy

– mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora Blika.
REKLAMA

Współpraca obu podmiotów pomoże im w umocnieniu pozycji na polskim rynku. Blik już teraz jest liderem - w pierwszym kwartale tego roku Polacy skorzystali z niego blisko 78 milionów razy, z czego 57,5 miliona stanowiły transakcje w Internecie. Według danych NBP za ostatni kwartał 2019 roku Blik jest już bisko dwukrotnie chętniej wykorzystywany niż karty płatnicze.

AliExpress z kolei był najczęściej odwiedzaną platformą zakupową w okresie przedświątecznym 2019 roku. Chińska platforma nawiązała również współpracę z InPostem, na mocy której paczki z AliExpress można odbierać w paczkomatach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA