REKLAMA
  1. bizblog
  2. Media i rozrywka

Liga Mistrzów wciąż w Polsacie. Umowa została przedłużona o 3 lata

Piłkarska elita klubowa wciąż będzie gościć w Polsacie. Telewizja nabyła prawa do pokazywania Ligi Mistrzów w sezonach 2021-2024. Kanały należące do Polsatu pokazują te rozgrywki od trzech lat.

31.03.2021
13:21
Super-Liga-Europy
REKLAMA

Pakiet obejmuje spotkania Ligi Mistrzów, Superpucharu Europy (w którym mierzy się zwycięzca Ligi Mistrzów i Ligi Europy) i rozgrywki młodzieżowej Ligi Mistrzów. Prawa dotyczą transmisji w płatnych kanałach Polsat Sport Premium, otwartej telewizji i kanałów internetowych.

REKLAMA

Jesteśmy dumni z tego, że pozyskaliśmy dla widzów w Polsce prawa do pokazywania Ligi Mistrzów UEFA na trzy kolejne lata. Chcemy dostarczać widzom najatrakcyjniejsze treści, a takie prawa to prawdziwa "liga mistrzów" kontentu, który widzowie będą mogli oglądać w dowolny możliwy i wybrany przez siebie sposób – zarówno w telewizji, jak i w internecie -

- powiedział Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Wszystkie mecze live

Łącznie polscy kibice zobaczą 531 spotkań w ciągu trzech lat, z czego 117 przypada na rozgrywki młodzieżowe. Polsat pokazuje klubową elitę nieprzerwanie od sezonu 2018/2019. To pierwsza telewizja w kraju, która rozbudowała swoją ofertę kanałów tak, by wszystkie spotkania pokazywać na żywo.

Na potrzeby transmisji zbudowano także 700-metrowe studio, w którym wykorzystywane są wykorzystywane technologie rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości.

Bez polskich klubów, za to z Polakami

REKLAMA

Kluby z polskiej ekstraklasy mają zapewnione jedno miejsce w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Ostatnim zespołem, który dostał się do fazy grupowej, czyli grona najlepszych 32 drużyn w Europie, była warszawska Legia w sezonie 2016/2017.

Nie oznacza to jednak, że polscy kibice nie będą mieli czego szukać. W ostatniej edycji w barwach zagranicznych zespołów pojawiło się sześciu naszych rodaków. Część z nich jak Robert Lewandowski z Bayernu Monachium czy Wojciech Szczęsny z Juventusu mają realne szanse na końcowy triumf w najbliższych latach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA