REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Sposób na dostęp do specjalistów? Miliony Polaków zainwestowały w prywatną opiekę zdrowotną

Polacy coraz częściej zdają sobie sprawę, że prywatne ubezpieczenie daje im poczucie bezpieczeństwa. I to by się potwierdzało, bo z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że na koniec I kwartału br. liczba osób posiadających prywatne ubezpieczenie wzrosła do 4,3 mln. Nawet inflacja i kryzys nie obniżyły zainteresowania dodatkowym zabezpieczeniem.

03.06.2023
9:09
Sposób na dostęp do specjalistów? Miliony Polaków zainwestowały w prywatną opiekę zdrowotną
REKLAMA

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne w pierwszym kwartale 2023 roku: 

REKLAMA
  • 4,3 mln – liczba osób korzystających z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce na koniec I kwartału 2023 roku 
  • 454,4 mln zł – składka przypisana brutto w ubezpieczeniach zdrowotnych na koniec I kwartału 2023 roku

Mimo kryzysu rośnie sprzedaż prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że w porównaniu z poprzednim rokiem, wciąż występuje dwucyfrowy wzrost liczby ubezpieczonych w stosunku rocznym. Inflacja, wzrost kosztów życia, a także rosnąca skłonność Polaków do oszczędzania nie przekładają się na spadek popularności prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych.

Wyniki dowodzą też, że bardziej opłacalne jest kupić na rynku jeden pakiet ubezpieczeniowy niż pojedyncze usługi medyczne. Ubezpieczyciele zatem negocjują ceny z dostawcami usług medycznych, a co za tym idzie firmy ubezpieczeniowe mogą zaoferować korzystniejsze warunki zarówno klientom indywidualnym, jak i grupowym adresowanym do pracodawców, chcących ubezpieczyć podwładnych.

Zdrowy pracownik to kluczowa sprawa dla pracodawcy

Z danych wynika, że prywatne ubezpieczenia zdrowotne doceniają osoby indywidualne oraz pracodawcy. Dla tych drugich utrzymanie pracowników w dobrym zdrowiu to kluczowa kwestia, od której zależy efektywność pracy. Dodatkowa ochrona dla pracowników, która obejmuje profilaktykę, promocję zdrowego stylu życia i szybki dostęp do lekarzy, diagnostyki czy leczenia szpitalnego zapewnia szybszy powrót do zdrowia i do pracy.

Polskie społeczeństwo starzeje się, nie jest też zdrowe, a publiczna opieka zdrowotna boryka się z coraz większymi problemami. Pracodawcy o tym wiedzą, dlatego robią wszystko, by mieć efektywnych, a to znaczy także zdrowych pracowników – mówi Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Jak wskazuje, w ostatnim czasie wzrosła liczba zwolnień lekarskich, których przyczyną były przede wszystkim choroby układu oddechowego oraz mięśniowo-szkieletowego. Pogłębiają się problemy ze zdrowiem psychicznym.

REKLAMA

Części tych chorób można zapobiec dzięki profilaktyce, szybko je wyleczyć lub ustabilizować. Dostęp do leczenia, który oferują ubezpieczyciele, jest tu nieoceniony – zauważa ekspertka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA