1. bizblog
  2. Biznes

Biznes sam może zadbać o finansowy oddech. Zacząć można od konta firmowego z usługami online

Lokowanie produktu

Nie od dziś wiadomo, że właśnie w trakcie kryzysu trzeba wykazać się inicjatywą. Bo też w różny sposób możemy sami zadbać o ekonomiczny oddech. Dostępnych rozwiązań na rynku jest naprawdę sporo. Jedną z recept ma też Santander Bank Polska.

29.11.2022
12:04
konto-firmowe-uslugi-online-Santander

Zgodnie z danymi Ministerstwa Rozwoju i Technologii w naszym kraju obecnie aktywnych jest 2,62 mln firm. To więcej od początku roku o 48,5 tys. i też ponad 13 tys. więcej niż pod koniec października ubiegłego roku. Wychodzi więc na to, że polski biznes stara się rozwijać skrzydła i jest cały czas skoncentrowany na rozwoju. Tym bardziej pomocna może okazać się najnowsza oferta Santander Bank Polska.

Konto Firmowe Godne Polecenia od Santander Bank Polska

Jakie korzyści czekają na przedsiębiorców? To na przykład 0 zł za prowadzenie konta, jeżeli co miesiąc zrobią przelew do ZUS na kwotę minimum 200 zł. To też darmowe prowadzenie dodatkowego konta walutowego w jednej z trzech walut: dolara amerykańskiego, funta brytyjskiego i euro. Nic też nie zapłacimy za przelewy do ZUS i US w systemie ELIXIR w bankowości elektroniczne. Do tego dochodzi jeszcze darmowa wypłata pieniędzy z bankomatów Santander. To samo też dotyczy wpłaty gotówki w ich wpłatomatach.

Największą zaletą są jednak usługi online

Ale to dopiero standardowe korzyści z okazji otwarcia bankowego konta firmowego. Konto Firmowe Godne Polecenia od Santander Bank Polska daje dodatkowe możliwości, zwłaszcza dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. To przede wszystkim bogaty katalog usług online. Żeby z nich skorzystać wystarczy się zalogować do usług bankowości elektronicznej Santander Bank Polska Mini Firma a następnie kliknąć w Usługi. Wśród nich wyróżnia się m.in. eKsięgowość, dzięki której można zarządzać finansami firmy online – samodzielnie lub z pomocą księgowego. W takim przypadku przedsiębiorca może wystawiać faktury oraz wysyłać je bezpośrednio z aplikacji inFakt. Do tego dochodzi stały podgląd swojej księgowości, wysokości podatków i postępu prac księgowego. 

Niejako uzupełnieniem eKsięgowości jest inna e-usługa: eFaktoring. Dzięki tej usłudze nie trzeba czekać na płatność od kontrahenta a środki trafiają na konto nawet w 5 minut. eFaktoring pozwala sfinansować 100 proc. wartości faktury netto lub jej część. Innym, atrakcyjnym rozwiązaniem jest usługa eUmowy. Korzysta się z narzędzia, w którym generuje się treści, negocjuje warunki, potwierdza zawarcie umowy oraz weryfikuje tożsamość kontrahentów. A to wszystko przez internet.

Odzyskaj należności z przeterminowanych faktur

Santander Bank Polska proponuje również usługi online, które wesprą przedsiębiorców w rozwoju. Takim rozwiązaniem jest np. eWadia, dzięki której można skorzystać z poręczenia wadialnego, które jest jedną z form wniesienia wadium w przetargu. W ten sposób nie blokuje się jednak firmowych pieniędzy. Poręczenie wadialne możliwe jest na różne okresy: 45, 60, 90 lub 120 dni.

Z kolei usługa eWindykacja pozwoli odzyskać należności z przeterminowanych faktur. Takie rozwiązanie daje nie tylko gwarancję bezpiecznych i etycznych negocjacji, ale też zapewnia dobre dalsze relacje z kontrahentem. Prowizja naliczana jest wyłącznie od odzyskanych w ten sposób pieniędzy. Z kolei eLeasing to pożyczka dostępna w ofercie Santander Leasing. Dzięki niej można sfinansować swoje zakupy nawet do 20 tys. zł brutto. Wystarczy faktura i kilka minut, aby wypełnić wniosek online.

Jednym z interesujących rozwiązań, polecanych przez Santander Bank Polska, jest też eZdrowie. Dzięki tej usłudze sam przedsiębiorca, jego bliscy i również jego pracownicy mogą korzystać z prywatnych pakietów medycznych przygotowanych przez MedicCentre i LUX MED. To też możliwość porad medycznych online lub domowych wizyt lekarza internisty lub pediatry. W ten sposób można skorzystać z ponad 800 typów badań (np. rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografii, USG, RTG oraz wielu badań laboratoryjnych).

Z usług eKsięgowość, eFaktoring, eUmowy, eWindykacja, eWadia, eLeasing i eZdrowie skorzystasz przez Mini Firmę Internet. Usługi kierujemy do nowych i obecnych klientów banku – osób fizycznych, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i którzy zawrą z nami umowę bankowości elektronicznej Mini Firma. Usługi dostarczają nasi partnerzy: eKsięgowość - InFakt sp z o.o., eFaktoring - Narodowy Fundusz Gwarancyjny S.A., eUmowy - LawBiz Technology sp. z o.o., eWindykacja - BEST S.A, eWadia - POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych S.A, eLeasing - Santander Leasing S.A, eZdrowie - MedicCentre sp. z o.o., która ma umowę z LUX MED, na podstawie której LUX MED świadczy wybrane świadczenia zdrowotne w ramach pakietu. Szczegóły oferty banku, informacje o opłatach, prowizjach, oprocentowaniu są dostępne na santander.pl/firmy.

*Materiał powstał przy współpracy z Santander Bank Polska

Lokowanie produktu
Najnowsze