Niemcy przejmą polskie złoża? Nasz gigant może obejść się smakiem
Bezcenne polskie złoża mogą trafić w ręce niemieckiej firmy. Za nami pierwsze spotkanie Marzeny Czarneckiej, szefowej Ministerstwa Przemysłu, z przedstawicielami spółek JSW, JSW Koks, a także związkowcami. Kolejne zaplanowano na 10 lutego. Powodem jest kiepska sytuacja finansowa spółki. Niestety, za chwilę na całą Jastrzębską Spółkę Węglową może spaść kolejne nieszczęście, które dodatkowo chaos tylko pogłębi. Chodzi o koncesję na złoża węgla koksującego w Dębieńsku. Niewykluczone, że trafi ona w ręce naszych zachodnich sąsiadów, a JSW obejdzie się smakiem.

REKLAMA