REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

IT Kontrakt przejmuje firmę w Niemczech. To kolejny krok w drodze do budowy globalnej platformy

Wrocławski IT Kontrakt dołączył do swojej globalnej platformy kolejną spółkę – Sevenval. To największe przejęcie kapitałowe w jej historii.

17.06.2019
11:38
IT Kontrakt przejął Sevenval
REKLAMA

Odkąd IT Kontrakt został kupiony przez fundusze Cornerstone Partners i Oaktree Capital Management od Work Service, spółka koncentruje się na budowie i rozwoju globalnej platformy usług IT o nazwie IT Services Competence Platform. Jej celem jest dostarczanie pracowników, ekspertyz i rozwiązań softwarowych międzynarodowym korporacjom.

REKLAMA

IT Kontrakt konsekwentnie realizuję tę wizję. Firma przejęła krakowskie SoldBrain, a następnie CoreValue, czyli spółkę która posiada centra rozwoju oprogramowania w Polsce i na Ukrainie.

Teraz przyszedł czas na przyspieszenie ekspansji na rynku niemieckim, austriackim i szwajcarskim. I właśnie w tym celu IT Kontrakt sięgnął po niemiecki Sevenval.

Przejęcie Sevenval jest przełomowe, ponieważ wchodzimy na rynek niemiecki z silnym partnerem, mającym ponad 20-letnie doświadczenie w konsultingu cyfrowym – komentuje transakcję Tomasz Pyrak, szef IT Kontrakt i prezes IT Services Competence Platform.

REKLAMA

Na tym jednak nie koniec, bo spółka chce powiększyć swoją platformę, przeprowadzając 2-3 połączenia do końca 2020 r. Chce w ten sposób wzbogacić się o 5-6 tys. inżynierów, którzy mogliby realizować projekty z zakresu bankowości, finansów, ubezpieczeń, opieki zdrowotnej i farmacji, nieruchomości i w przemyśle motoryzacyjnym.

Obecnie prowadzimy szeroko zakrojone poszukiwania podmiotów inwestycyjnych na rynkach niemieckojęzycznych oraz w Skandynawii. Możemy zdradzić, że na obecną chwilę prowadzimy zaawansowane rozmowy z czterema podmiotami, które podobnie jak Sevenval świadczą usługi o wysokiej wartości dodanej – mówi Pyrak.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA