REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Zakupy

Negocjacje z galeriami zakończone sukcesem. Empik otwiera część salonów

Handel stacjonarny wydaje się powoli stawać z kolan po lockdownie z powodu pandemii COVID-19. Po tygodniach rozmów z zarządcami galerii handlowych Empik otwiera kolejne salony.

20.06.2020
9:32
Empik ponownie otwiera salony. Negocjacje z kolejnymi galeriami zakończone sukcesem
REKLAMA

Jak wynika z komunikatu Empiku, właśnie udało się zakończyć kilkutygodniowe rozmowy. W efekcie do otwieranych już pod koniec maja i w pierwszej połowie czerwca salonów w Białymstoku, Warszawie, Oławie, Raciborzu, Tychach i Sopocie dołączają trzy kolejne w: Łomiankach, Gliwicach i we Wrocławiu.

REKLAMA

W sumie już 25 proc. tych lokalizacji, które były zamknięte z powodu odstąpienia od umów najmu, wznawia działalność. 

Dostosowanie warunków współpracy do nowej sytuacji i do prognozowanych skutków pandemii stało się koniecznością, aby zapewnić poszczególnym obiektom handlowym perspektywy na przyszłość

– uważa Cezary Kupiec, dyrektor operacyjny Empiku.

„Musimy pamiętać, że pewne lokalizacje są znacznie bardziej dotknięte kryzysem niż inne, a poziom obrotów i odwiedzalności nie wróci w nich do poziomu sprzed pandemii - nawet w perspektywie kilku lat” – dodaje.

REKLAMA

A co z pozostałymi salonami, które ciągle są zamknięte? Negocjacje dotyczące odstąpienia od opłat za najem trwają, ale Empik na razie nie dzieli się szczegółami - aż do zakończenia rozmów.

Na początku maja, po tym, jak rząd zrezygnował z obostrzeń dotyczących galerii i centrów handlowych, Empik wypowiedział umowy w ponad 40 salonach. Wszędzie tam drastyczny spadek obrotów nie pozwalał na finansowanie opłat czynszowych na dotychczasowym poziomie. Jednocześnie informowano, że firma rozpoczyna „negocjacje w zakresie modyfikacji warunków najmu, odzwierciedlających nową rzeczywistość ekonomiczną”.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA