REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Śląskie robi wszystko, żeby zerwać z przyciężkawym stereotypem. EFP zyskało potężnego sojusznika

Europejskie Forum Przyszłości (EFP) łączy siły z Forum Ekonomicznym, najstarszym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem w kraju, nazywanym „polskim Davos”.

23.08.2021
10:10
Śląskie robi wszystko, żeby zerwać przyciężkawym stereotypem. EFP zyskało potężnego sojusznika
REKLAMA

List intencyjny w sprawie współpracy Europejskiego Forum Przyszłości i Forum Ekonomicznym podpisali w piątek na Stadionie Śląskim Łukasz Oprawski, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju (ŚFR), organizator EFP, i Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego.

REKLAMA

W ramach współpracy wydarzenia będą się wzajemnie promować i wspierać merytorycznie. Forum Ekonomiczne odbędzie się w Karpaczu w dniach od 7 do 9 września, Europejskie Forum Przyszłości – od 6 do 8 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Forum Ekonomiczne otworzy, a Europejskie Forum Przyszłości zamknie sezon jesiennych wydarzeń gospodarczych w Polsce południowej

– zauważa Łukasz Oprawski, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju, organizator EFP.

Rejestracja chętnych do udziału w Forum Ekonomicznym w Karpaczu już trwa. Natomiast rejestracja na Europejskie Forum Przyszłości ruszy już na początku września na stronie www.efp-silesia.pl.

Organizatorzy EFP zbierają też do 10 września zgłoszenia do konkursu dla startupów, który organizują razem z akceleratorem Plug and Play.

Zygmunt Berdychowski uważa, że inicjatywy o charakterze ponadregionalnym, takie jak Europejskie Forum Przyszłości, mogą stać się narzędziem skutecznej promocji regionu, a także dzięki współpracy akceleratorami takimi jak Plug and Play hubem innowacji.

Dlatego Forum Ekonomiczne, które jest platformą do dyskusji i wymiany poglądów, chętnie angażuje się w tego typu inicjatywy. Przyszłość naszej gospodarki jest coraz mocniej powiązana z sektorem kreatywnym. Szczególnie w kontekście rozpoczynającej się transformacji Śląska takie inicjatywy jak EFP mają zwiększoną szansę powodzenia – podkreślił Zygmunt Berdychowski.

Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, jest zdania, że podpisanie listu intencyjnego z Forum Ekonomicznym, dodaje EFP prestiżu.

Forum, które odbędzie się na Stadionie Śląskim jest wpisane w kalendarz kluczowych dla regionu wydarzeń gospodarczych. Dzieje się to w ważnym momencie, gdy zrywamy ze stereotypem Województwa Śląskiego utożsamianego wyłącznie z przemysłem ciężkim – zauważa Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA