REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Konkurs dla startupów i hologram. Europejskie Forum Przyszłości odkrywa karty

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski jako miejsce prezentacji kolejnych atrakcji zbliżającego się Europejskiego Forum Przyszłości wybrał tym razem Filharmonię Śląską w Katowicach. Na zebranych gości czekały dwie niespodzianki.

23.07.2021
15:19
Konkurs dla startupów i hologram. Europejskie Forum Przyszłości odkrywa karty
REKLAMA

Samorządowe władze województwa śląskiego pod rękę m.in. ze Śląskim Funduszem Rozwoju robią co mogą, żeby zaplanowany w dniach od 6 do 8 października Europejskie Forum Przyszłości było nie tylko wydarzeniem, które na długo zapadnie w pamięci, ale by wytyczyło też kierunki rozwoju całego regionu na następne lata. 

REKLAMA

Chcemy w ten sposób też pokazać, że samorząd terytorialny jest liderem zmian i innowacji, liderem też transformacji energetycznej

– przekonuje inicjator EFP marszałek Chełstowski.

Europejskie Forum Przyszłości z ukłonem dla startupów

Organizatorzy EFP od kilku tygodni budują napięcie, prezentując kolejne atrakcje październikowego wydarzenia. Ostatnim razem zaprezentowano jednego z głównych partnerów Forum akcelerator z Doliny Krzemowej Plug and Play, którym pomagał rozwijać się takim dzisiejszym potęgom jak PayPal, czy Dropbox.

Kto wie, może na Stadionie Śląskim narodzi się pierwszy polski unicorn, czyli startup wart ponad 1 mld dolarów?

– zastanawia się Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju.

To tym bardziej prawdopodobne po tym, jak marszałek Jakub Chełstowski przedstawił kolejną atrakcję EFP. Chodzi o konkurs dla startupów z pulą nagród 150 tys. zł. W ten sposób na międzynarodowej arenie będą miały okazję zaprezentować się innowacyjne firmy ze Śląska. Władze województwa w ten sposób chcą pomóc firmom raczkującym, które mają świetne produkty i usługi.

Wierzę, że laureaci tego konkursu i jego kolejnych edycji staną się w następnych latach liderami w swoich branżach

– mówi Jakub Chełstowski.

Zajmujący się akceleracją startupów, szef firmy Spin Digital Kuba Nagórski zwrócił uwagę, że województwo śląskie ma olbrzymi potencjał w ludziach, know-how i finansach. Jego zdaniem konkurs w ramach EFP może być zalążkiem śląskiego ekosystemu dla najbardziej innowacyjnych firm. 

Orkiestra pod batutą hologramu

Filharmonię Śląską w Katowicach wcale nieprzypadkowo wytypowano na miejsce prezentacji EFP. Właśnie tu bowiem odbędzie się jedna z największych: koncert orkiestry w oparciu o najnowszą technologię. 

REKLAMA

Będziemy świadkami, jak pierwszy raz w historii muzyki orkiestrę poprowadzi hologram. A to wszystko dzięki temu, że Filharmonia Śląska jest jedyną salą w Europie przystosowaną do takich pokazów, który uzupełnieniem będzie rewelacyjny system nagłośnienia

– zapowiada Adam Wesołowski, dyrektor Filharmonii Śląskiej. 

Podczas wyjątkowego koncertu usłyszymy nie tylko popisy orkiestry. W muzycznej oprawie przedstawiona ma być też śląska tożsamość poprzez industrialne dźwięki regionu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA