REKLAMA
  1. bizblog
  2. Transport
  3. Środowisko

EasyJet chce być pierwszą neutralną węglowo linią lotniczą na świecie

Posiadająca 331 samolotów brytyjska linia lotnicza zapowiedziała we wtorek, że zrekompensuje naturze emisję dwutlenku węgla z każdego lotu poprzez sadzenie drzew i inicjatywy, mające przeciwdziałać wylesianiu. Jest to odpowiedź na wciąż rosnącą presję ze strony ekologów w związku ze zmianami klimatycznymi.

24.11.2019
9:07
Linie lotnicze. EasyJet pierwszym neutralnym węglowo przewoźnikiem na świecie
REKLAMA

Na tym się jednak nie skończy. EasyJet chce ograniczyć ciężar samolotu (m.in. przez zamontowanie lżejszych foteli i zastąpienie dokumentacji papierowej urządzeniami elektronicznymi) i przejść na kołowanie na jednym silniku, co wpłynie na zmniejszenie użycia paliwa.

REKLAMA

Linia inwestuje w źródła energii odnawialnej, w tym słoneczną i wiatru. Pracuje ze społecznościami rozwijających się państw w celu wprowadzania w życie strategii, ograniczającej emisję dwutlenku węgla. Firma zainteresowana jest też technologią elektryczną i modelami hybrydowymi. Wspiera startup Wright Electric, który ma na celu produkcję w pełni elektrycznego samolotu.

EasyJet ma już osiągnięcie, którym chętnie się chwali. Od 2000 r. firmie udało się zredukować emisje dwutlenku węgla na pasażerokilometr o ponad jedną trzecią. Linia inwestuje w samoloty, które są wydajniejsze i bardziej ekologiczne. Przykładem mogą być modele Airbus A320 neo i A321 neo.

EasyJet zapewnia, że strategia ta nie wpłynie w żaden sposób na ceny biletów ani na żaden etap lotu. Pozostaną też zachowane obowiązujące środki bezpieczeństwa. Aby nie być gołosłowną, linia lotnicza zamierza starać się o akredytację Gold Standard lub Verified Carbon Standard.

REKLAMA

Aby zwiększyć wydajność każdego lotu, firma dążyć będzie do możliwie jak największego zapełnienia samolotu, a także skupi się na podróżach bezprzesiadkowych. Oprócz tego ograniczana jest ilość zużywanego plastiku, szczególnie na jednorazowe naczynia. Klienci będą zachęcani zniżkami na napoje, jeśli skorzystają z własnych kubków. Sztućce będą z drewna.

EasyJet współpracuje z Airbusem, Rolls Roycem i Safranem nad nowymi technologiami, dzięki którym możliwe będzie ograniczenie emisji węglowych w trakcie lotu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA