REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Zakupy /
  4. Zdrowie

Ciała obce w popularnym serze. Lepiej go nie jedz

W serze pleśniowym marki President mogą być metalowe ciała obce - ostrzega Główny Inspektor Sanitarny. Jeśli macie taki w lodówce, sprawdźcie koniecznie jego datę ważności. Wada może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumenta - ostrzega producent.

14.09.2022
15:15
Ciała obce w serze President. Lepiej go nie jedz
REKLAMA

GIS wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące wycofania ze sprzedaży partii sera pleśniowego z mleka koziego.

REKLAMA

Firma LACTALIS Polska Sp. z o.o. prowadzi wycofanie sera koziego Sainte Maure Chevre President 200 g ze wskazanymi poniżej terminami przydatności do spożycia, ze względu na informację otrzymaną od francuskiego producenta Société Fromagère de Riblaire (weterynaryjny numer identyfikacyjny FR 79 299 001 CE) o możliwej obecności metalowych ciał obcych w produkcie - informuje GIS.

Uwaga na kozi ser pleśniowy

W związku z podejrzeniem występowania ciał obcych w serze, GIS podaje szczegóły dotyczące feralnych produktów:

  • nazwa produktu: Sainte Maure Chevre President 200g
  • termin przydatności do spożycia: 09.10.2022, 17.10.2022, 20.10.2022
 class="wp-image-1913806"
Część partii sera koziego Sainte Maure Chevre President 200 g została wycofana ze sklepów

Trwa wycofywanie feralnego sera ze sklepów

W sklepach trwa polowanie i wycofywanie sera, który może zawierać metalowe ciała obce. Firma Lactalis Polska Sp. z o.o. ostrzega klientów, że wada może stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumenta.

Osoby, będące w posiadaniu w/w produktu prosimy o niespożywanie go i/lub zwrot w miejscu zakupu - wskazuje Lactalis Polska Sp. z o.o.

Organy urzędowej kontroli żywności monitorują wycofanie kwestionowanych partii produktu z obrotu w Polsce - dodaje GIS.

Grupa Lactalis to jedna z największych firm mleczarskich na świecie oraz największy producent sera w Europie. Jej początki sięgają 1933 r., kiedy Andre Besnier założył małą mleczarnię w Laval, w północno-zachodniej części Francji. Pierwszym produktem Mleczarni Besnier był ser pleśniowy Camembert, do dziś flagowy produkt firmy.

REKLAMA

Lactalis to światowy lider przemysłu mleczarskiego. Grupa ma 266 zakładów w 51 krajach na całym świecie oraz zatrudnia 85 tys. pracowników w 84 krajach. Roczne obroty firmy wynoszą 20 mld euro. W 2008 roku grupa kupiła w Polsce nowoczesne zakłady mleczarskie „Obory” oraz przejęła markę jogurtów Jovi. Nad Wisłą, jak podaje Forum Mleczarskie, grupa Lactalis produkuje w trzech zakładach (Siemiatycze, Winnica, Kozienice) szeroką gamę serów twarogowych, pleśniowych i dojrzewających President i Galbani oraz jogurty i kefiry Jovi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA