Chcieli napełniać butelki kranówką i sprzedawać w sklepach. Sanepid szybko sprowadził ich na ziemię
Pomysł na sprzedaż wody wodociągowej z dodatkiem minerałów jako „wody stołowej” spotkał się ze stanowczą reakcją Sanepidu i sądu. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu uznał, że takie działanie nie jest zgodne z prawem żywnościowym. Woda wodociągowa nie może być butelkowana i sprzedawana jako woda stołowa – orzekł WSA.

REKLAMA