REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

CD Projekt zjeżdża po równi pochyłej. Analitycy wieszczą, że „wiedźmini” szybko się z tego nie wygrzebią

Czy CD Projekt zjeżdża właśnie do wartości 140 zł za akcję? Być może. Na otwarciu piątkowych notowań CD Projekt balansuje w granicach zera. W ostatnim czasie można by uznać takie otwarcie sesji za bardzo udane.

09.04.2021
10:14
cd-projekt-kurs
REKLAMA

Spójrzmy jak twórca „Cyberpunka” poczynał sobie na parkiecie w ostatnim czasie:

REKLAMA
  • Od początku bieżącego tygodnia CD Projekt stracił na wartości 7,5 proc.
  • Patrząc na wykres od momentu chwilowej fali entuzjazmu, jaka ogarnęła inwestorów przed aktualizacją strategii (29.03), „Wiedźmini” stracili 23 proc.

W piątek rano za walor polskiej spółki trzeba było dać niespełna 185 zł. Po rekordowej wycenie sprzed premiery, dochodzącej nawet do 464 zł, nie ma już śladu. Średnie wyciągane z popularnych wskaźników technicznych krzyczą: „sprzedaj”.

 class="wp-image-1403773"

Coraz mniej optymizmu mają też sobie analitycy

W drugiej połowie marca DM BOŚ obniżył cenę docelową z 461 zł do 231 zł. Ostrych cięć dokonuje też Morgan Stanley. Przed premierą ekspert banku Omar Sheikh zakładał, że CD Projekt może pójść w górę nawet do 520 zł. W ostatnich dniach po raz kolejny zrewidował ten pogląd. Ostatnia rekomendacja mówiąca o cenie docelowej 270 zł zastąpiła kolejna - wskazująca na 180 zł.

Słabość gamedevu wyczuły też fundusze hedgingowe

Po akcji wyciskania szortów zapoczątkowanej przez serię tweetów Elona Muska o Cyberpunku, spółki grające na spadek wartości CD Projektu wróciły i coraz odważniej ujawniają się w Rejestrze Krótkiej Sprzedaży KNF.

 Eminence Capital, Egerton Capital, Marshall Wace i Citadel mają łącznie ponad 2,2 proc. akcji. Coraz częściej pojawiają się głosy ze strony inwestorów, że po przełamaniu wsparcia na poziomie 200 zł, kurs może zatrzymać się dopiero w okolicach 140-150 zł, co oznaczałoby, że CD Projekt wróci do wyceny z listopada 2018 r.

REKLAMA

Szefowie CD projektu nawarzyli sobie piwa. Ciekawe, czy po niezbyt udanym łataniu Cyberpunka i przyjętej z rozczarowaniem zmianie strategii Adam Kiciński i reszta mają jeszcze jakiegoś asa w rękawie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA