REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Bitcoin po 300 tys. zł! Kryptowaluta bije rekordy

Kurs bitcoina nie przestaje rosnąć. 13 marca przebił granicę 73 tys. dol. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca wartość największej kryptowaluty zwiększyła się o 23 tys. dol.!

13.03.2024
18:51
Bitcoin po 300 tys. zł! Kryptowaluta bije rekordy
REKLAMA

Ostatnie pół roku to prawdziwe eldorado na bitcoinie. Kryptowaluta rośnie w dwucyfrowym tempie każdego miesiąca. Wzrosty przyspieszyły jeszcze bardziej miesiąc temu, kiedy amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdziła fundusze giełdowych powiązane z aktywami cyfrowymi.

REKLAMA
 class="wp-image-2432887"
Kurs bitcoina za ostatnie 5 dni

Dziś można więc kupować krypto-produkty od firm takich jak BlackRock czy Fidelity. Tylko wczoraj w ETF-y tej pierwszej firmy zainwestowano 849 mln dol.

Czytaj więcej o bitcoinie:

12 marca był rekordowy na rynku ETF-ów

Wkrótce kolejny kraj może zatwierdzić ich funkcjonowanie. Do takiej decyzji zbiera się brytyjskie FCA. A to tylko jeden z elementów, które mogą dalej napędzać wzrosty na bitcoinie. Na rynku pojawiać się będą kolejne ETF-y - być może również dla Ethereum, czyli drugiej, największej kryptowaluty. Właśnie ona ma zaś niebawem przejść duże zmiany. Aktualizacja ma przynieść niższe opłaty transakcyjne, dzięki ulepszeniu obsługi i integracji danych.

Niższe koszty transakcyjne będą zaś zapewne oznaczały większe możliwości adopcji krypto-rozwiązań, np. w dziedzinie zdecentralizowanych finansów.

Zbliża się halving na bitcoinie

Halving, czyli obniżenie podaży bitcoina ma nastąpić już w przyszłym miesiącu. Choć zapewne duża część inwestorów wkalkulowała go w cenę kryptoaktywa, to w przeszłości kurs stabilizował się na poziomie z okresu halvingu przez kilka miesięcy. Było tak po 11 maja 2020 roku, kiedy na przekroczenie granicy 10 tys. dol. musieliśmy czekać do sierpnia.

 class="wp-image-2432896"
REKLAMA

Podobny trend można zauważyć bezpośrednio po halvingu z lipca 2016. Wówczas kurs utrzymywał się w granicy 600 dol. przez cały kwartał.

 class="wp-image-2432899"
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA