REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Biedronka znalazła sposób na zakaz handlu w niedzielę. Zakupy dowiezie kurier Glovo

Biedronka zacieśnia współpracę z Glovo. Od 10 maja zamawianie i dostawa zakupów do domu będą możliwe także we wszystkie niedziele. Sieć zapewnia, że możliwość robienia zakupów przez smartfona i z dowozem do domu to coś więcej niż proteza na czas stanu epidemii.

07.05.2020
15:19
Zakaz handlu w niedzielę. 10 maja nie będziemy głosować, ale możemy zrobić zakupy w Biedronce
REKLAMA

Ta forma zakupów staje się coraz bardziej popularna, dlatego też intensyfikujemy współpracę z Glovo. Chcemy być dostępni dla naszych klientów  w różnych formach każdego dnia, aby mogli dokonywać komfortowych zakupów także bez wychodzenia z domu.

- mówi Paweł Włodarczyk, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka
REKLAMA

Biedronka obiecuje możliwość dokonywania zakupów „z dowolnego miejsca” w każdym z 16 miast, dzięki zapewnieniu pełnego pokrycia zasięgiem usługi granic administracyjnych miasta. Całkowitą nowością jest dostawa zakupów w każdą niedzielę, czyli niezależnie od przepisów o ograniczeniu handlu w niedzielę.

Na razie zakupy online w Biedronce przez aplikację Glovo są dostępne przez siedem dni w tygodniu w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Płocku, Rzeszowie, Bydgoszczy, Toruniu, Olsztynie i Lublinie. Liczba placówek sieci Biedronka realizujących dostawy e-zakupów w systemie Glovo przekroczyła 200.

Te same ceny, dostawa za 9,99 zł

Sieć podkreśla, że klienci kupią online produkty w tych samych cenach, po których są one aktualnie sprzedawane w sklepach, z zachowaniem wszystkich obowiązujących w tym czasie promocji.

Cena jednorazowej dostawy oferowanej przez Glovo wynosi 9,99 zł. „Nie ma konkretnych limitów wagowych, jednak waga zakupów nie powinna przekraczać fizycznych możliwości dostawcy” – zaznacza sieć. Jak podaje Biedronka, oferta dostępna przez aplikację bazuje na asortymencie około 1,5 tys. produktów najczęściej kupowanych przez klientów Biedronki.

Proces realizacji zamówienia od chwili jego złożenia do momentu dostawy powinien zajmować nie więcej niż godzinę – w zależności od pory dnia i lokalizacji. Sieć zaznacza, że w okresach większej liczby zamówień czas oczekiwania na dostawę może się „nieznacznie wydłużyć”.

Biedronka zaznacza, że z uwagi na obostrzenia związane ze stanem epidemii Covid-19 zakupy będą dostarczane przez kurierów Glovo w sposób umożliwiający brak kontaktu osobistego.

Skończy się stan epidemii, Glovo pozostanie

REKLAMA

Sieć deklaruje, że będzie kontynuować współpracę z Glovo i planuje dalszy rozwój tego kanału zakupowego w najbliższym czasie. To oznacza, że dowóz zakupów nie jest jedynie tymczasowym sposobem na rozładowanie kolejek pod sklepami podczas obostrzeń wynikających ze stanu epidemii.

Sieć podaje, że obecnie pod kątem liczby transakcji dokonanych przez klientów Biedronki przy użyciu aplikacji Glovo przoduje Warszawa, wyprzedzając Wrocław i Kraków. Co ciekawe, największe pod względem wartości zakupy online zaraz po warszawiakach robią mieszkańcy Krakowa. Najwięcej zamówień klienci składają między 11:00 a 14:00.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA