REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Zakupy w Biedronce z dowozem do domu w kolejnych miastach. Współpraca z Glovo się rozwija

Płock, Rzeszów, Bydgoszcz, Toruń, Olsztyn i Lublin w środę dołączyły do grona miast, w których można robić zakupy w Biedronce poprzez aplikację Glovo. Zakupy są dostarczane pod drzwi za stałą kwotę 9,99 zł.

22.04.2020
13:06
Zakupy online w Biedronce. Dowóz przez Glovo w kolejnych miastach
REKLAMA

Należąca do Jeronimo Martins Polska sieć przekonuje, że rozszerzenie systemu o kolejne miasta jest odpowiedzią na potrzeby klientów, masowo korzystających z tej usługi w największych miastach, w których program ruszył pilotażowo przed dwoma tygodniami.

REKLAMA

Zamówienia złożone w Płocku, Rzeszowie, Bydgoszczy, Toruniu, Olsztynie i Lublinie będą obsługiwane w sumie przez 53 sklepy. Zakupy będą dostarczane przez kurierów Glovo od godz. 10 do 22:30.

200 sklepów w 16 miastach

Jednocześnie o 64 wydłużono listę sklepów obsługujących dostawy przez Glovo w miastach, w których wcześniej uruchomiono tę usługę, czyli w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Gdyni i Sopocie. W sumie ogólna liczba sklepów realizujących dostawy przez Glovo to już ponad 200.

Po naszych pierwszych doświadczeniach we współpracy z Glovo wiemy, że zakupy online to usługa, której w tej chwili poszukuje coraz większa liczba klientów Biedronki

- mówi Paweł Włodarczyk, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

„Ta współpraca zapewnia możliwość dotarcia do naszych klientów nowymi drogami, nie wpływając na komfort zakupowy naszych klientów w sklepach” – dodaje.

Innymi słowy, Biedronka liczy na to, że część klientów wybierze zakupy online, dzięki czemu zmniejszą się kolejki przed sklepami, które są związane z obostrzeniami stanu epidemii. Podobny cel mają wprowadzone przez sieć promocje zachęcające do robienia większych zakupów oraz nocą, gdy obłożenie sklepów jest najmniejsze.

Ile uniesie rowerowy kurier

Sieć zapewnia, że klienci korzystający z zakupów za pośrednictwem aplikacji Glovo kupią produkty w tych samych cenach, po których są one aktualnie sprzedawane w sklepach, z zachowaniem wszystkich obowiązujących w tym czasie promocji.

Cena jednorazowej dostawy oferowanej przez Glovo wynosi 9,99 zł. „Nie ma konkretnych limitów wagowych, jednak waga zakupów nie powinna przekraczać fizycznych możliwości dostawcy” – zaznacza sieć.

Jak podaje sieć, oferta dostępna przez aplikację bazuje na asortymencie około 1,5 tys. produktów najczęściej kupowanych przez klientów Biedronki. „Zamówione przez klientów produkty są starannie dobierane przez ekspertów sieci, gwarantujących jakość i znajomość asortymentu” – czytamy w informacji sieci.

 class="wp-image-1125287"
REKLAMA

Proces realizacji zamówienia od chwili jego złożenia do momentu dostawy ma zająć nie więcej niż godzinę, w zależności od pory dnia i lokalizacji. Sieć zaznacza, że w okresach większej liczby zamówień czas oczekiwania na dostawę może się „nieznacznie wydłużyć”.

Biedronka zaznacza, że z uwagi na obostrzenia związane ze stanem epidemii Covid-19 zakupy będą dostarczane przez kurierów Glovo w sposób umożliwiający brak kontaktu osobistego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA