REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Zakupy bez VAT w Biedronce. Pierwsza taka promocja, tylko od północy z piątku na sobotę

Wszystkie ceny obniżone o wartość podatku VAT. Taką promocję ogłosiła sieć Biedronka, która stara się rozładować kolejki przed swoimi sklepami. Z pierwszej tego typu akcji promocyjnej w historii dyskontu można skorzystać tylko raz, z piątku na sobotę od północy.

17.04.2020
12:05
Promocja w Biedronce. Tylko od północy z piątku na sobotę zakupy bez VAT
REKLAMA

To idealna okazja do zaplanowania nocnych zakupów przed weekendem w rewelacyjnych cenach

- zachwala Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka.
REKLAMA

Sieć przyznaje, że celem nowej akcji promocyjnej jest rozładowanie ruchu w ciągu dnia – kolejki przed sklepami wynikają z obostrzeń związanych z walką z pandemią koronawirusa.

Uatrakcyjniając nocne zakupy, mamy nadzieję, że ruch klientów lepiej rozłoży się w trakcie całej doby i tym samym zakupy w trakcie dnia będą bardziej komfortowe

– przyznaje Maciej Łukowski, członek zarządu i dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Alkoholu taniej nie kupisz

Promocja będzie obowiązywać w ponad 2000 sklepów sieci Biedronka na terenie całej Polski, które specjalnie na tę okazję będą czynne całodobowo. Jeśli jednak dany sklep jest otwarty tylko do północy, promocją nie zostanie objęty.

Produkty objęte promocją nie będą miały nowych etykiet cenowych, ale system automatycznie odliczy odpowiednią dla nich wartość podatku VAT przy skanowaniu na kasie.

 class="wp-image-1132325"

Jak w praktyce będzie naliczany rabat? W regulaminie promocji czytamy, że klient, który dokona jednorazowego zakupu produktów (czyli na jednym paragonie), otrzyma na każdy z tak kupowanych produktów „rabat w wysokości procentowej odpowiadającej stawce VAT obowiązującej odpowiednio dla każdego z tak kupowanych produktów”.

Obniżce nie będą podlegać produkty standardowo wyłączane z promocji „ze względu na osobne przepisy prawne”. Chodzi między innymi o alkohol, papierosy czy mleko dla niemowląt. Nie doładujemy też taniej telefonu na kartę.

Z regulaminu nowej promocji wynika, że nie można jej łączyć z innymi akcjami promocyjnymi. Sieć jednak zaznacza, że jeśli dostępne są dwie promocje, to stosuje się tę korzystniejszą dla klienta.

Zniżki dla rozładowania zatorów

To kolejna akcja promocyjna Biedronki, która ma sprawić, że ruch w sklepach będzie rozkładał się bardziej równomiernie i długie kolejki w ciągu dnia zostaną skrócone.

W środę sieć ogłosiła akcję rabatową „Platynowe rabaty” skierowaną do osób po 65. roku życia, która obowiązuje tylko w czasie „godzin dla seniora”, czyli między 10 a 12. W ten sposób Biedronka chce zachęcić starsze osoby do robienia zakupów w czasie, gdy nie wolno tego robić pozostałym.

 class="wp-image-1132334"

Kolejną akcją odciągającą klientów od zakupów w ciągu dnia jest „Maga koszyk”, czyli rabaty na artykuły kupowane w większych ilościach. To ma sprawić, że zakupy będziemy robić nie tylko w porze mniejszego ruchu, ale także rzadziej.

Do większych, a co za tym idzie, rzadszych zakupów ma także zachęcać akcja skierowana do posiadaczy karty Moja Biedronka. Po osiągnięciu określonego pułapu wydatków sieć rozdaje vouchery na kolejne zakupy. Na przykład, gdy wydamy 99 zł, dostaniemy voucher o wartości 15 zł na zakupy zrobione w trzech kolejnych dniach. Otrzymamy maksymalnie jeden voucher dziennie.

Podwójna promocja

Czy możemy z takiego vouchera skorzystać także podczas „Białej Nocy”? Jak poinformowało Bizblog.pl biuro prasowe Biedronki, w tym przypadku promocje się łączą.

REKLAMA

Jeśli klient weźmie udział w promocji „Biała Noc” bez VAT i do tego będzie chciał wykorzystać działający voucher, kasa najpierw odliczy wartość odpowiedniego dla produktów podatku VAT, a następnie od sumy paragonu odejmie wartość vouchera. Tym samym korzyść dla klienta będzie podwójna

– informuje Bizblog.pl biuro prasowe Biedronki.
https://bizblog.spidersweb.pl/biedronka-seniorzy-promocja/
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA