REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Sklepy szaleją nad Bałtykiem. Biedronka dowozi klientów z plaży, Żabka stawia klimatyzowane pawilony

Klient, który spędza cały dzień prażąc się na słońcu i wcinając lody to żaden klient, stwierdziły sieci handlowe. I kombinują jak mogą, żeby jakkolwiek zarobić na turystach walących tłumnie nad polski Bałtyk.

30.06.2019
8:24
Biedronka i Żabka mają ułatwienia dla turystów. Tak będą wyglądać zakupy nad polski morzem
REKLAMA

W ubiegłym roku nad Bałtykiem wypoczywało 1,72 mln osób. W te wakacje ze względu na rekordowo wysokie temperatury może być nawet lepiej.

REKLAMA

Takiej okazji do zarobku handlarze nie mogą przecież przepuścić.

Co i rusz czytamy więc o nowych pomysłach. Biedronka postanowiła np. podstawić opalającym się na plaży turystom podstawić Biedronkobusy, które zawiozą ich znad morza do najbliższego sklepu z szyldem sympatycznego owada na dachu. Ta akcja ma miejsce w Łebie, która nie ma systemu transportu publicznego. Pierwszy autobus rusza o godzinie 15.00, następne jeżdżą co pół godziny, aż do godziny 19:00, kiedy startuje ostatni kurs. Bilet kosztuje złotówkę.

Biedronka nie ogranicza się zresztą tylko do ułatwień komunikacyjnych, bo dyskonter zwiększa tez czas otwarcia wybranych placówek, które będą otwarte do 23 albo nawet do 23.30. Kilka z nich – w Dziwnowie, Mielnie i Ustce – będzie natomiast działać przez całą dobę.

Inna sprawa, że do części ze sklepów położonych w miejscowościach turystycznych nie będziemy musieli nawet wchodzić.

REKLAMA

Biedronka rozstawiła przed nimi stoiska z owocami, wagami i oddelegowała na nie pracownika z kasą. Zakupy będziemy więc mogli zrobić w warunkach przypominających te z bazaru.

W tle nie chce zostawać też Żabka. Jej przedstawiciele ogłosili, że otwierają właśnie nad morzem 12 sklepów sezonowych. Klimatyzowane moduły mają stanąć m.in. w Łebie, Łazach i Władysławowie. W środku można znaleźć produkty znane z Żabki Cafe, a także napoje, lody, kanapki i inne szybkie przekąski.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA