REKLAMA
  1. bizblog
  2. Media i rozrywka

Wyniki T-Mobile Polska. Liczba klientów w górę, zatrudnienie w dół

Na konferencji prasowej prezes T-Mobile Andreas Maierhofer przedstawił najnowsze dane dotyczące wyników finansowych, a także ujawnił plany rozwoju sieci. Jego zdaniem Polska jest owocnym rynkiem i staje się coraz ważniejszym graczem na cyfrowej mapie Europy.

07.11.2019
15:01
wyniki-finansowe-t-mobile
REKLAMA

Fot. Mike Mozart/Flickr.com/CC BY 2.0

REKLAMA

W III kw. T-Mobile Polska zanotował 423 mln zł zysku EBITDA AL (wzrost o 3,4 proc.) oraz przychody w wysokości 1,61 mld zł (spadek o 4,5 proc. r/r), przychody z usług mobilnych wzrosły i 0,6 proc. Baza klientów zwiększyła się o o 215 tysięcy i wyniosła 10,9 mln.

Polacy chcą być mobilni

Firma zdaje sobie sprawę, że to czas na rozwój digital media, usług internetowych oraz transmisji danych, na które wciąż rośnie zapotrzebowanie. Ta ostatnia wzrosła przez ostatni kwartał o połowę.

Obecnie 93 proc. wszystkich przesyłanych przez klientów T-Mobile danych odbywa się w sieci LTE.

Tutaj też operator mógł się poszczycić sukcesem, a mianowicie stałym i niezmiennym pierwszym miejscem w odbywających się co miesiąc rankingach prędkości internetu w technologii 3G oraz LTE na Speedtest.pl.

 class="wp-image-1013420"
Zdjęcie z konferencji 7 listopada

T-Mobile zwolni 300 osób

Od momentu wprowadzenia na rynek Magenta 1 (od 1 lipca – przyp. red) - naszych pakietów konwergentnych obejmujących pełen wachlarz usług telekomunikacyjnych dla domu oraz najwyższej jakości rozrywki - dających nam partnerstwa strategiczne z największymi światowymi dostawcami, widzimy systematyczny wzrost zainteresowania tą częścią oferty.

powiedział prezes T-Mobile

Przez ostatni rok liczba stacji bazowych wzrosła o 40 proc. do ponad 8,5 tys., a 1/4 z nich nastawiona jest na agregację każdego z czterech pasm.

REKLAMA

Zdaniem prezesa T-Mobile polski rynek ma potencjał i w związku z tym w Warszawie powstanie ich drugie data center. Ma zajmować 3 tys. mkw. i będzie to już ich piąte data center.

W wyniku zwolnień przeprowadzonych w październiku i na początku przyszłego roku z pracy odejdzie 300 osób. T-Mobile zapewnia, że nie planuje więcej cięć w zatrudnieniu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA