REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Sklep PGG trzeci raz podnosi ceny węgla i obniża limity. Ważne info: we wtorek ma być jeszcze po staremu

Sklep Polskiej Grupy Górniczej obsłużył już ponad 269 tys., którym sprzedał w sumie ponad milion ton węgla. Trudno się dziwić to tutaj cały czas można kupić najtańszy opał na rynku. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć w sklepie PGG szykują się kolejne zmiany. Zmniejszy się możliwa do kupienia ilość węgla i po raz trzeci wzrośnie cena.

26.09.2022
11:41
Sklep PGG trzeci raz podnosi ceny węgla i obniża limity. Ważne info! We wtorek ma być jeszcze po staremu
REKLAMA

W sklepie PGG pomimo dwóch ostatnich podwyżek nadal można kupić najtańszy ekogroszek na rynku – obecnie za 1770 zł. Zwykły węgiel kosztuje mniej niż 1500 zł. Na Allegro oferty sięgają 5000 zł. Nic więc dziwnego, że na starcie sezonu grzewczego do sklepu PGG cały czas klienci walą drzwiami i oknami. Do tego wszystkiego PGG rozbudowuje cały czas sieć kwalifikowanych dostawców węgla. Jest ich obecnie 60 na terenie wszystkich województw. 

REKLAMA

Ceny KDW należą do najniższych na krajowym rynku. Zależą od odległości, tonażu, kierunku i są wyliczane oraz podawane każdorazowo przed złożeniem zamówienia na węgiel w e-sklepie PGG – informuje spółka.

Sklep PGG: nowe ceny i nowe limity

Ceny w sklepie PGG poszły w górę już dwa razy. Gigant tłumaczy, że chcąc wydobywać więcej węgla, musi stawiać na inwestycje, a te kosztują. I stąd podwyżki. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, niestety nieostatnie.

W ciągu kilku dni, najpóźniej w przyszłym tygodniu, klientów sklepu PGG czekają kolejne, niezbyt miłe niespodzianki.

Z informacji, do których dotarliśmy, wynika, że sklep PGG wprowadzi zarówno nowe ceny, jak i limity. Bardzo możliwe, że ceny ekogroszku będą bliższe poziomowi 2000 zł. A ponieważ rząd chce, żeby opał trafiał do jak największej liczby gospodarstw domowych, to będziemy świadkami też zmniejszenia limitów. Te dotyczące ekogroszku (obecnie można kupić nie więcej niż tonę) nie ulegną zmianie. Za to na węgiel znów się obniżą. Sklep PGG startował od 5 ton, teraz są 3 tony, a po nadchodzącej korekcie będzie 1,5 tony.

Zmiany mają wejść w czwartek albo w przyszłym tygodniu. Wiadomość o podwyżkach rozchodzi się pocztą pantoflową. Nic dziwnego, że w sieci już trwa mobilizacja przed wtorkowym oknem sprzedażowym.

Ceny węgla w internecie wciąż o wiele wyższe niż w PGG

REKLAMA

Czy tym samym po tych zmianach ceny w sklepie PGG będą dalej tak bardzo konkurencyjne? Na składach opału może być już różnie, ale biorąc pod uwagę internetowe ogłoszenia sprzedaży – jak najbardziej. Na Allegro czy OLX ekogroszek i węgiel cały czas sprzedawane są co najmniej dwa razy drożej niż w sklepie PGG.

Można trafić na ofertę ekogroszku z transportem za 3840 zł, a 20-kg worek węgla kupić za 90,99 zł (4500 zł/t).  Na OLX orzech proponowany jest za 3100 zł, a przy zakupie co najmniej dwóch ton transport jest gratis.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA