REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Skąd polecieć za grosze na wakacje? Zestawienie cen z polskich lotnisk

Im bliżej wakacji, tym śmielej Polacy rozglądają się za różnymi opcjami wakacyjnych lotów. Wiadomo nie od dziś, że im wcześniej zarezerwujemy lot, tym będzie taniej. Portal Kiwi.com przygotował zestawienie lotnisk w Polsce, które oferują najniższe ceny w zależności od tego, jak daleko planujemy polecieć na urlop. Warto podkreślić, że przy wyszukiwaniu lotów ważne jest z którego portu lotniczego rozpoczynamy podróż.

24.04.2023
18:51
Skąd polecieć za grosze na wakacje? Zestawienie cen z polskich lotnisk
REKLAMA

Kiwi.com, wyszukiwarka najtańszych opcji podróży, przygotowała wskazówki dla tych, którzy planują kolejne wojaże, włącznie z wakacjami.

REKLAMA

Skąd polecimy najtaniej?

Wybierając się w daleką podróż najtaniej polecimy z lotniska w Modlinie, płacąc średnio 320 EUR. Dla porównania ze stołecznego lotniska Chopina za długodystansowy lot zapłacimy ponad dwa razy więcej, średnio 720 EUR. Fani kierunków azjatyckich i bliskowschodnich powinni rozważyć lot z Katowic - lokalne lotnisko ma ciekawą i urozmaiconą siatkę połączeń do krajów egzotycznych. Z kolei Gdańsk warto rozważyć na krótkie loty, w granicach Europy - średnia cena to około 76 EUR.

Do najpopularniejszych długodystansowych kierunków, do których podróżujący udają się z Modlina należą:

  • Kanada
  • Stany Zjednoczone
  • Zjednoczone Emiraty Arabskie
  • Sri Lanka

Z kolei z lotniska w Katowicach pasażerowie najczęściej rozpoczynają podróż do:

  • Zjednoczonych Emiratów Arabskich
  • Tajlandii
  • Stanów Zjednoczonych

Popularne europejskie kierunki w dobrej cenie

Osoby planujące urlop w granicach Europy na najtańsze połączenia mogą liczyć z lotniska w Gdańsku, płacąc średnio 112 EURO za lot, (76 EUR, za krótkie loty), a także z Modlina (98 EUR) i Katowic (94 EUR).

Kiwi.com wskazuje, że z lotniska Chopina za lot na najkrótszej trasie zapłacimy średnio 126 EUR, a na trasach średnich musimy liczyć się z kosztem około 188 EUR. Z kolei z Krakowa polecimy średnio o 100 EUR mniej niż lotniska Chopina.

Najpopularniejsze kierunki, które turyści wybierają z Modlina to: Włochy, Hiszpania, Portugalia, UK i Francja.

Z Gdańska najchętniej wybieramy się do krajów skandynawskich - Norwegii i Szwecji, a także do UK, z kolei w Katowicach najwięcej pasażerów zaczyna swoją podróż do Niemiec, na Cypr, a także na południe Europy.

Jak Polacy szukają najtańszych lotów?

REKLAMA

Wyniki badań Kiwi.com wskazują, że Polacy lubią robić dogłębny research i szukać informacji w wielu źródłach, które następnie pomogą w podjęciu decyzji dot. wyboru kierunku wakacji. Research jest szczególnie popularny wśród pokolenia Z (63,4 proc.). Co trzeci z nich czerpie inspiracje z instagrama, niemal co piąty z Facebooka, a nieco ponad 12 proc. z Tik Toka. Okazuje się, że influencerzy nie pozostają bez wpływu - ich relacje z wakacyjnych destynacji są istotne dla niemal 14 proc. przedstawicieli generacji Z.

Osoby w wieku 30+ są mniej podatne na social media czy influencerów. Kierują się przede wszystkim budżetem, researchem, a także rekomendacjami bliskich i rodziny. Choć jak wskazuje Kiwi.com, te ostatnie (rekomendacje bliskich i rodziny) są szczególnie istotne dla pokolenia Z (50,4 proc.), a także osób w grupie wiekowej 45-59 lat (47,9 proc.).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA