REKLAMA
  1. bizblog
  2. Technologie
  3. Media i rozrywka

Radia 357 można już słuchać na stronie www i w testowej apce na iOS

Ruszyła strona radio357.pl, na której będzie można słuchać wszystkich nadawanych na żywo audycji nowego internetowego radia. Strona nie jest jeszcze finalnym projektem, lecz ma służyć do testów do czasu uruchomienia regularnego nadawania. Twórcy nowego radia umożliwili też patronom testowanie apki na iPhone'a.

23.12.2020
12:49
Radio 357 uruchomiło stronę www. Na razie testowo, ale mozna słuchać na żywo
REKLAMA

„Zapraszamy Państwa na stronę, do testów. To szkieletowy serwisik, który ma tylko jedno zadanie - pozwolić Państwu posłuchać anteny, gdy akurat nadajemy” – czytamy w twitterowym wpisie Radia 357.

REKLAMA

W środę 23 grudnia emisja programu na żywo powinna być dostępna od 12 do 20. Od 14 do 16 będzie nadawana audycja Piotra Kaczkowskiego, a od 16 do 19 będzie nadawana świąteczna licytacja Kubu Strzyczkowskiego – w tym przypadku ze studia.

Radio nie nadaje jeszcze w trybie ciągłym, ale to ma się wkrótce zmienić.

Jak na „szkieletowy serwisik” i zastrzeżenia, że „na wygląd nie zwracamy uwagi”, strona ma całkiem przyjemny dla oka wygląd i przede wszystkim kluczową funkcjonalność: umożliwia słuchanie na żywo audycji nowej rozgłośni, gdy są nadawane.

Po tej stronie tego jeszcze nie widać, ale naprawdę jesteśmy na ostatniej prostej

– wskazują twórcy Radia 357.

„»Na szybko« opublikowaliśmy prostą wersję serwisu, który ma nam umożliwić jedynie testy streamu w playerze po prawej. Jeśli player działa, jesteśmy zadowoleni. Okresowo może natomiast nie reagować – to też zgodne z planem. Sprawdzamy wtedy coś w studiu i wyłączyliśmy emisję” – czytamy na nowej stronie.

„A wygląd? W ciągu najbliższych dwóch tygodni nasza strona będzie wyglądać jak trzeba, bez obaw” – uspokajają twórcy radia.

REKLAMA

W niedzielę poinformowano, że aplikacja Radia 357 na urządzenia mobilne z Androidem lub iOS została już wysłana do Apple Store i Google Play, skąd niedługo będzie można ją pobrać – oczywiście za darmo. Zanim to nastąpi, apka musi przejść weryfikację. Apka na iOS w wersji na iOS jest już dostępna dla patronów i można za jej pomocą słuchać rozgłośni.

Radio 357 finansowane jest głównie w formie crowdfundingu w serwisie Patronite.pl. Przedsięwzięcie zgromadziło już ponad 380 tys. zł miesięcznego finansowania. Radio ma nie emitować żadnych reklam.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA