REKLAMA
 1. bizblog
 2. Zakupy
 3. Społeczeństwo

Robiąc zakupy, można pomóc potrzebującym. W sklepach ruszają świąteczne zbiórki żywności

Jak co roku w okresie świąt Wielkiej Nocy robiąc zakupy w sklepach można natknąć się na kosze z darami dla potrzebujących. Kryzys gospodarczy i galopująca inflacja powodują, że coraz więcej ludzi będzie potrzebować wsparcia, dlatego Kaufland już teraz uruchomił zbiórki produktów spożywczych dla osób będących w potrzebie.

17.03.2023
18:42
kaufland-podwyzki-pensji
REKLAMA

W około 200 sklepach sieci sklepów Kaufland wspólnie z Caritas Polska i Bankami Żywności jest organizowana zbiórka żywności. W specjalnie oznaczonych koszach klienci będą mogli pozostawić artykuły, które następnie trafią m.in. do wielodzietnych rodzin, osób bezrobotnych czy rodzin uchodźczych z Ukrainy.

REKLAMA

Dwa weekendy wsparcia dla potrzebujących

Przez dwa weekendy tj. 17-18.03.2023 r. oraz 24-25.03.2023 r. w wybranych sklepach Kaufland klienci, którzy będą chcieli wspomóc potrzebujących, będą mogli przekazać produkty spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak:

 • olej,
 • mąka,
 • makarony,
 • kasze,
 • konserwy,
 • słodycze,
 • kawa,
 • herbata.

Zakupione produkty należy umieścić w specjalnie oznaczonych koszach. Następnie zostaną one przekazane osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

Pomoc za ponad 10 mln zł

Z informacji sklepu wynika, że już w zeszłym roku zbiórka w ramach akcji wielkanocnej cieszyła się dużym powodzeniem, ponieważ klienci podarowali potrzebującym ponad 10 ton produktów spożywczych.

REKLAMA

Oprócz cyklicznej pomocy w okresach przedświątecznych sklep, współpracując z organizacją pożytku publicznego regularnie przekazuje ubogim produkty, których nie może już sprzedać, ale które wciąż nadają się do spożycia,

Wartość przekazanych produktów w okresie od marca 2022 do lutego 2023 wyniosła ponad 10 mln zł. Listę wszystkich sklepów Kaufland, w których odbędzie się zbiorka żywności, można znaleźć na stronie internetowej kaufland.pl.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA