REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Handel akcjami w Revolucie teraz nawet dla bezpłatnych użytkowników

Revolut otwiera dostęp do handlu akcjami użytkownikom kart standard i premium. Kupować możemy akcje 450 spółek notowanych na giełdach w Nowym Jorku.

19.09.2019
9:21
Handel akcjami w Revolucie teraz nawet dla bezpłatnych użytkowników
REKLAMA

1 sierpnia Revolut wystartował z usługą bezprowizyjnego handlu akcjami, ale tylko dla osób, które wykupiły jego najwyższy plan. Teraz nowa usługa wchodzi do wszystkich aplikacji.

REKLAMA

Liczba bezpłatnych transakcji zależy jednak od planu, w którym korzystamy z Revoluta:

  • Standard - 3 bezprowizyjne transakcje w miesiącu.
  • Premium - 8 bezprowizyjnych transakcji.
  • Metal - bez limitu.

To ostatnie to zmiana w stosunku do wcześniejszych zapowiedzi. Plan Metal miał bowiem mieć do dyspozycji 100 darmowych transakcji na miesiąc.

Ile zapłacimy za transakcje ponad limitem? 1 funta, czyli około 5 zł. Revolut będzie dodatkowo pobierał prowizję wynoszącą 0,01% od wartości całego portfolio akcji użytkownika w ujęciu rocznym.

Dzisiejsza zmiana dotyczy 26 europejskich rynków.

Nowe opcje w aplikacji trafią najpierw do użytkowników w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Bułgarii, Chorwacji, Słowenii, Włoszech, Cyprze, Grecji, Hiszpanii, Malcie, Portugalii, Francji, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Finlandii, Danii, Litwie, Łotwie, Estonii, Austrii i Niemczech.

Później przyjdzie kolej na następne kraje.

Handel 450 spółkami.

Revolut wystartował z ofertą kupna akcji 300 spółek notowanych na New York Stock Exchange i NASDAQ. Dziś rozszerza swoją ofertę o kolejne 150 spółek.

REKLAMA

Przedstawiciele aplikacji podkreślają także, że umożliwia ona tzw. fractional shares trading, czyli kupowanie części akcji, zamiast całej - jednej akcji. W ten sposób za jednego dolara możemy się stać właścicielem części Amazona, choć jego jedna akcja jest warta blisko 2 tys. dol.

Przy tej okazji Revolut pochwalił się również, że w Polsce korzysta z niego 600 tys. osób i tysiąc firm. W całej Europie to już ponad 7 mln klientów. Co ciekawe, najwięcej pracowników Revolut ma w Krakowie, gdzie znajdują się zespoły programistyczne, a do tego compliance, chargeback, customer support,

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA