REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Odzieżowy Ryanair oficjalnie wchodzi do Polski. Primark najpierw otworzy się w Warszawie

Informacja o wejściu Primarka do Polski krążyła już od dłuższego czasu. Irlandzka firma nie decydowała się jednak na zajęcie oficjalnego stanowiska. Aż dotąd. Wiemy, gdzie powstanie pierwszy sklep.

25.07.2019
13:59
Primark wchodzi do Polski. Pierwszy sklep z ubraniami za 2 funty będzie w Warszawie
REKLAMA

Fot.: JB/Bizblog.pl

REKLAMA

Primark poinformował o podpisaniu umowy najmu w warszawskiej Galerii Młociny. Sklep będzie zajmował dwa piętra – łącznie 3660 m kw. W środku, poza ubraniami, znajdziemy obuwie, bieliznę i wyposażenie domu. Irlandczycy podali też, że od września będą szukać w Polsce 250 pracowników.

Wiemy gdzie, nie wiemy kiedy

Data oficjalnego otwarcia pozostaje w ten sposób wciąż nieznana. Wcześniejsze doniesienia mówiły o końcu wakacji. Jeżeli jednak Primark dopiero wtedy ma zamiar zacząć rekrutację, wydaje się, że otwarcie nastąpi nie wcześniej niż w trakcie października.

Początkowo mówiło się zresztą o tym, że termin otwarcia Galerii Młociny i Primarka będzie zbieżny. Po inauguracji nowej galerii klientów czekała jednak niemiła niespodzianka.

Zamiast sklepu z ubraniami zobaczyli niewynajęty lokal, na którego ścianie widać było napis „Najmodniejszy debiut roku”. Pojawiły się tam również nazwy Alexanderplatz i Oxford St., czyli lokalizacje sklepów Primarka. Niedługo później Primark Limited zarejestrował u nas swoją spółkę.

Handel już kwitnie

O tym, że wejście sieciówki do Polski wywoła duże poruszenie, nie trzeba nikogo przekonywać. Kilka lat temu pewien żartowniś założył na Facebooku wydarzenie zapraszające na otwarcie Primarka w naszym kraju. W ciągu kilkunastu godzin zdobyło ono 15 tys. polubień.

O olbrzymim popycie na produkty tej firmy w Polsce świadczy z kolei skala handlu ubraniami Primarka w internecie. Po wpisaniu hasła "primark" w wyszukiwarce Allegro dostajemy ponad 18 tysięcy wyników. Ponad połowę stanowią oferty sprzedaży ubrań i obuwia dla dzieci.

REKLAMA

W ostatnim czasie sieć otworzyła pierwszy sklep w Europie Środkowo-Wschodniej – w słoweńskiej Lublanie. Na premierze pojawiło się mnóstwo osób. Nic dziwnego, Primark ma opinie ultrataniego sklepu. Gros ubrań można w nim dostać za 2-3 funty, czyli ok. 10-15 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA