REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Suspens jak dwa miliardy dolarów. Rekordowe losowanie w loterii Powerball wciąż się nie odbyło

Problemy techniczne były powodem odwołania losowania w amerykańskiej loterii Powerball. Do wygrania jest 1,9 mld dolarów, ale na razie wszyscy gracze muszą uzbroić się w cierpliwość. Organizator tłumaczy bezprecedensową decyzję o odwołaniu losowania koniecznością wypełnienia protokołów bezpieczeństwa.

08.11.2022
11:53
Suspens jak dwa miliardy dolarów. Losowanie w loterii Powerball wciąż się nie odbyło
REKLAMA

Losowanie było zaplanowane na 22:59 czasu wschodniego, czyli o 4:59 polskiego czasu, ale wciąż nie wiadomo, czy padły w nim jakieś wygrane. Na stronie organizatora wyświetla się jedynie lakoniczny komunikat „oczekiwanie na wyniki”. To jednak dość mylące, bo losowanie po prostu się nie odbyło.

REKLAMA

Jak poinformował California Lottery, jeden ze stanowych współorganizatorów ogólnoamerykańskiej loterii Powerball, losowanie zostało odwołane z powodów technicznych. Chodzi o to, że jedna ze stanowych loterii skupionych w Multi-State Lottery Association potrzebuje więcej czasu na wypełnienie protokołów bezpieczeństwa.

Nieco później Powerball wydał komunikat prasowy, w którym spróbował wyjaśnić powody całego zamieszania. Jak się okazuje, jedna loteria wciąż przetwarza dane dotyczące sprzedaży i gry, a zasady Powerballa stanowią, że wszystkie 48 stanowych loterii przedstawiły swoje dane o sprzedaży i grze przed losowaniem zwycięskich liczb. Losowanie ma odbyć się, jak tylko potrzebne dane zostaną dostarczone. Organizator nie podał jednak daty.

Powerball ma rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa, aby zapewnić uczciwość gry oraz chce zapewnić wszystkim graczom równe szanse wygranej – zapewniono.

Ostatnia główna wygrana w Powerball padła 3 sierpnia i od tego czasu postępuje kumulacja. Główna wygrana to już rekordowe 1,9 mld dol., ale taka kwota będzie wypłacona, jeśli zwycięzca wybierze wypłatę rozbitą na 30 corocznych wypłat. Jeśli ktoś wybierze jednorazową wypłatę, otrzyma „tylko” 929 mln dol. netto.

Jeden do trzystu milionów

Dotychczasowy rekord w Powerball wynosi 1,58 mld dol. padł w 2016 roku. Główną wygraną podzieliło się wówczas trzech graczy.

Kupon w loterii Powerball kosztuje 2 dolary, zasady są nieco bardziej skomplikowane niż w naszym Lotto. Gracze typują sześć liczb z dwóch oddzielnych zbiorów – pięć z zakresu od 1 do 69 i dodatkowo jedną z zakresu od 1 do 26. Szansa na wygraną to zaledwie 1 do 292 milionów. Dla porównania, w polskim Lotto szansa to 1 do 14 milionów.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA