REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

PayUkraine istnieje od niespełna roku, a już zgarnęło 4 mln zł

6,5 mln Ukraińców mieszkających poza granicami swojego kraju potrzebowało takiej aplikacji. PayUkraine pozwala na szybkie przelewy do ojczyzny za 6,99 zł.

28.10.2019
16:50
PayUkraine istnieje od niespełna roku, a już zgarnęło 4 mln zł
REKLAMA

PayUkraine działa jako internetowa witryna i aplikacja, które umożliwiają przesyłanie do 2 tys. zł w hrywnach na Ukrainę. Fintech założyło dwóch mieszkających w Polsce Białorusinów, Evgeny Chamtonau i Aliaksandra Horlacha, którzy konsekwentnie prowadzą ekspansję. Już teraz PayUkraine działa wszędzie tam, gdzie ukraińska diaspora jest największa, czyli w Polsce, Niemczech i we Włoszech.

REKLAMA

PayUkraine z 4 mln zł od MobiMedia Solution S.A.

MobiMedia Solution to zarejestrowana w Warszawie i funkcjonująca na NewConnect spółka, która skupia się na handlu elektronicznym i rozwiązaniach finansowych. Jej właścicielem jest szwedzki Lofar AB. Twórców PayUkraine do współpracy skłoniło doświadczenie inwestora i jego działalność na wielu rynkach.

Najważniejszy był międzynarodowy charakter inwestora, który w realny sposób wspomoże naszą ekspansję.

- mówi Evgeny Chamtonau, CEO PayUkraine.
 class="wp-image-1003864"
Aliaksander Horlach i Evgeny Chamtonau - założyciele PayUkraine.

Inwestor widzi duży potencjał w PayUkraine. Głównie dzięki ofercie skrojonej pod konkretnego klienta.

Oferta nie jest kierowana "do wszystkich”, a do dobrze sprofilowanej i zawężonej grupy odbiorców - m.in. dlatego, że koszty pozyskania klienta nie są wówczas tak wysokie

- zauważa Gustaf Du Rietz Nordlof, przedstawiciel inwestora MobiMedia Solution S.A.

PayUkraine nie ujawnia ile udziałów zostało zakupione za 4 mln zł. W startup już wcześniej inwestowali inwestorzy prywatni i aniołowie biznesu.

Cel do końca roku: podwojenie bazy użytkowników.

Z usług PayUkraine korzysta obecnie 20 tys. osób. Cel na przyszłość jest więc ambitny. Pomogą w tym partnerstwa z dwiema korporacjami: siecią Orange i największym ukraińskim bankiem PrivatBank, Z jego usług korzysta ponad połowa Ukraińców. Bank ma on na terenie całego kraju 2 tys. oddziałów oraz 7,2 tys. bankomatów.

REKLAMA

Fintech chce również rozwijać się we wszystkich krajach, gdzie pracują Ukraińscy imigranci. Założyciele PayUkraine sami dobrze znają los ekspatów - mieszkają w Polsce, skąd zarządzają biurami w Mińsku i Warszawie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA