REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

PayU rzuca wyzwanie WeChat Pay i Alipay na ich podwórku. Zapowiada się ostra walka

Dobrze znany w Polsce operator płatności internetowych PayU właśnie przejął Red Dot Payment, dominującego gracza w Azji Południowo-Wschodniej. To oznacza starcie z chińskimi gigantami.

05.07.2019
13:25
PayU rzuca wyzwanie WeChat Pay i Alipay.
REKLAMA

PayU to jeden z największych fintechów na świecie, który w Polsce kojarzony był głównie ze współpracy z Allegro, kiedy obie firmy znajdowały się jeszcze w portfelu jednego koncernu - Naspers.

REKLAMA

Teraz Allegro trafiło w ręce konsorcjum funduszy inwestycyjnych Cinven, Permira i Mid Europa Partners, a PayU kontynuuje ekspansję na nowe rynki.

PayU - kierunek Azja Południowo-Wschodnia

PayU nabyło większościowy pakiet udziałów w Red Dot Payment (RDP), czyli jednym z najpopularniejszych dostawców płatności w regionie.

RDP działa od 2011 roku i przez ten czas zintegrował się nie tylko z Visą, MasterCard czy UnionPay, ale również z WeChat Pay, Alipay, a także Paylah, Firma posiada biura w Singapurze, Indonezji, Tajlandii i Australii.

PayU na przejęcia w ciągu 3 ostatnich lat wydało 700 mln dol.

Tylko w tym roku fintech z siedzibą główną w Holandii przejął:

  • Wibmo - amerykańską firmę zajmującą się bezpieczeństwem transakcji finansowych za 70 mln dol.
  • Iyzico - turecki procesor płatności za 165 mln dol.

Pozycja Red Dot Payment ma być zaś szczególnie mocna w segmentach takich jak handel online, usługi turystyczne, działalność charytatywna i dostawy żywności.

Azja Południowo-Wschodnia to łakomy kąsek dla biznesu

Jak wynika z raportu Google i Temasek, wartość rynku płatności w regionie potroi się do 2025 roku i osiągnie wartość 240 miliardów dol.

REKLAMA
 class="wp-image-950090"

To duży tort do podziału dla międzynarodowych korporacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA