REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Takie numery z ekogroszkiem w sklepie PGG nie przejdą, ale uważajcie na oferty od tych cwaniaków

Jeśli natkniecie się na tanie oferty ekogroszku, orzecha czy peletu, w których sprzedający żądają dokonania przedpłaty, dajcie sobie spokój. Nawet jeśli w nazwie sklepu figuruje logo znanej firmy kojarzącej się jednoznacznie z wydobywaniem i sprzedażą węgla. To na sto procent oszustwo.

04.08.2022
7:40
Takie numery z ekogroszkiem  w sklepie PGG nie przejdą, ale uważajcie na oferty od tych cwaniaków
REKLAMA

Sprzedam tanio węgiel. Chętnych na taką okazję nie brakuje, ale policja ostrzega, że coraz częściej możemy natknąć się na oszustów. Doskonale wie o tym Polska Grupa Górnicza S.A., do której należy internetowy sklep. Problemy z panoszącymi się botami zmusiły administratorów internetowego sklepu PGG do zmaksymalizowania zabezpieczeń i wprowadzenia zaawansowanych technicznie blokad, aby uniemożliwić dokonania oszustwa.

REKLAMA

Każda sytuacja medialna zostaje w krótkim czasie wykorzystana przez oszustów, którzy czyhają tylko na okazję aby wyłudzić pieniądze. Kolejnym pomysłem przestępców jest oferta sprzedaży węgla w promocyjnych cenach.

Już pojawiają się oferty zakupu węgla poprzez wpisanie na listę osób, które mogą skorzystać z tańszych zapasów. Oszuści oferują do sprzedaży węgiel po dawnych cenach wraz z dowozem. Podstawą do realizacji zamówienia jest wpłata pieniędzy na konto po to, aby jak to przekazują oszuści, zarezerwować sobie węgiel, który zostanie dowieziony pod dom

– tłumaczy podkom. Ariel Bujak z warmińsko-mazurskiej policji.

Uwaga na sprzedaż węgla z Węglokoksu

Oszuści podszywają się nawet pod największe firmy z branży węglowej.

Informujemy, że Węglokoks Kraj S.A. nie prowadzi sprzedaży węgla za pośrednictwem sklepu internetowego. Witryna internetowa www.weglokokskraj-sklep.pl jest próbą oszustwa i wyłudzenia

– taka informacja wita wszystkich odwiedzających stronę Węglokoks Kraj.

Jak tłumaczy prezes Węglokoksu Kraj, Grzegorz Wacławek, rano firma otrzymała kilka zapytań dotyczących tego, czy faktycznie oferuje węgiel w sklepie internetowym. Węglokoks nie robi tego i nie zamierza robić.

Sklep PGG. Oszustwa praktycznie niemożliwe, ale bądźmy ostrożni

A co ze sklepem internetowym PGG, który często jest bohaterem naszych publikacji? PGG podaje, że przy obecnych zabezpieczeniach sklepu, praktycznie niemożliwa jest aktywność nieuczciwych pośredników, którzy usiłują wyłudzać opłaty za rzekome ułatwienie lub przyspieszenie procedury zakupu węgla. Warto jednak być bardzo ostrożnym.

W szczególności przestrzegamy naszych klientów, by w żadnym wypadku nie udostępniali komukolwiek danych personalnych i bankowych, których używa się do sfinalizowania transakcji w e-sklepie! 

– apelują przedstawiciele PGG S.A. 

Przy dokonywaniu zakupów radzą zwracać szczególną uwagę na link prowadzący do e-sklepu oraz niekorzystanie z łącza podsyłanego przez innych kupujących. 

Fałszywe odnośniki sprawiają wrażenie autentycznych, a w rzeczywistości mogą prowadzić do spreparowanych witryn, dzięki którym oszuści próbują pozyskać dane osobowe lub wpłaty.

REKLAMA

Spółka podkreśla, że infrastruktura serwerowa e-sklepu przeszła gruntowną modernizację, aby w krótszym czasie mogła obsłużyć jak najwięcej klientów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA