1. bizblog
  2. Biznes

Najpierw Euro Bank, teraz Idea Bank - banki zabezpieczają komputery klientów oprogramowaniem IBM Trusteer Rapport

Lokowanie produktu

Idea Bank kontynuuje swoją bezgotówkową strategię. Przekonuje klientów, że ich bankowość internetowa nigdy nie była tak bezpieczna jak teraz. A to za sprawą oprogramowanie zabezpieczającego Trusteer Rapport firmy IBM. Wcześniej skorzystał z niego Euro Bank.

23.04.2019
19:35
Najpierw Euro Bank, teraz Idea Bank – banki zabezpieczają komputery klientów oprogramowaniem IBM Trusteer Rapport

Wycofanie się z Mobilnych Wpłatomatów to część nowej strategii Idea Banku, który teraz chce zachęcać swoich klientów do rozliczeń bezgotówkowych. Niebawem Idea Bank ma zaproponować swoim klientom najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu bankowości internetowej i mobilnej. Na razie przekonują, że u nich takie usługi są wyjątkowo bezpieczne.

Idea Bank sięga po oprogramowanie IBM

Zanim jednak Idea Bank pokaże wszem i wobec przygotowane innowacje klienci mają mieć przekonanie, że właśnie to środowisko bankowe jest jednym z najbezpieczniejszych. A to za sprawą Trusteer Rapport - zaawansowanego oprogramowania zabezpieczającego opracowanego przez IBM.

Polecamy to rozwiązanie jako dodatkową i bezpłatną warstwę ochrony, uzupełniającą oprogramowanie antywirusowe. Poprzez zabezpieczenie połączenia internetowego oraz utworzenie tunelu bezpiecznej komunikacji z serwisem WWW banku Trusteer Rapport blokuje podejmowane przez szkodliwe oprogramowanie próby kradzieży m.in. tożsamości czy środków z Twoich rachunków - zaleca na swoje stronie Idea Bank.

Szlaban dla kradzieży drogą elektroniczną i phishingu

Trusteer Rapport stworzono po to, aby zatrzymywać złośliwe oprogramowanie nakierowane na użytkowników bankowości i zapobiegać oszustwom finansowym. Działa dwutorowo – usuwa malware bankowy, jeżeli komputer został nim już zarażony i zapobiega kolejnym infekcjom podczas korzystania ze stron internetowych i aplikacji. To nie wszystko. Trusteer Rapport zatrzymuje też ataki phishingowe mające na celu kradzież danych. Program na bieżąco wykonuje aktualizacje, aby wykrywać najnowsze zagrożenia.

Bankowość internetowa to obecnie ogromne udogodnienie, ale i czyhające cyberzagrożenia. W obliczu coraz częstszych i inteligentniejszych ataków hakerskich mających na celu kradzież naszej tożsamości w sieci i uzyskanie dostępu do kont bankowych, postanowiliśmy dać naszym klientom dodatkową ochronę przed takimi działaniami. Bankowanie online z Idea Bankiem jest wygodne, a od dzisiaj także jeszcze bezpieczniejsze po zainstalowaniu zabezpieczenia Trusteer Rapport. Oprogramowanie IBM-u to obecnie najlepsze narzędzie, które jako bank wprowadziliśmy i możemy polecić użytkownikom bankowości internetowej – przekonuje Jaromir Frankowicz, członek zarządu Idea Banku.

Lokowanie produktu
Najnowsze