REKLAMA
  1. bizblog
  2. Społeczeństwo

Musk największym darczyńcą w historii? Zapowiada sprzedaż wszystkich akcji Tesli

Elon Musk znów zaskakuje. Tym razem gotów jest sprzedać wszystkie akcje Tesli i to bez najmniejszej zwłoki, a pieniądze przekazać dla głodujących. W całej sprawie jest oczywiście haczyk.

03.11.2021
7:51
Musk może zostać największym darczyńcą w historii. Zapowiada sprzedaż wszystkich akcji Tesli
REKLAMA

Elon Musk przyzwyczaił nas już do swojej aktywności na Twitterze, gdzie regularnie dyskutuje z internautami. Niejednokrotnie jego krótkie wpisy potrafią wywołać wielką burze. Tak stało się i tym razem, po tym jak zaoferował sprzedaż swoich akcji Tesli od ręki, jeśli tylko ONZ udowodni, że sześć miliardów dolarów z transakcji rozwiąże problem głodu na świecie.

REKLAMA

Jego komentarz pojawił się na Twitterze po tym, jak dyrektor Światowego Programu Żywnościowego ONZ David Beasley rzucił wyzwanie miliarderom. W wywiadzie dla CNN stwierdził on, że zwłaszcza dwóch najbogatszych ludzi na świecie – Jeff Bezos i Elon Musk – powinno jednorazowo zrzucić się na rozwiązanie kwestii głodu na świecie.

Potrzeba sześć miliardów dolarów na pomoc 42 milionom ludzi, którzy dosłownie umrą, jeśli do nich ich nie dotrzemy. Suma ta równałaby się mniej więcej dwóm procentom majątku netto Muska

– powiedział Beasley w programie CNN Connect the World.

Według Davida Beasleya, gdyby 400 największych miliarderów na świecie zrzuciło się, wystarczyłoby 0,36 proc. ich całkowitej wartości netto, aby zapobiec problemowi głodu, który dotyka 43 narody na całym świecie. Na odpowiedź Elona Muska nie trzeba było długo czekać.

Jeśli ONZ może opisać w tym wątku na Twitterze, jak sześć miliardów dolarów rozwiąże problem głodu na świecie, to sprzedam akcje Tesli. Ale musi to być księgowość typu open source, aby opinia publiczna dokładnie widziała, jak wydawane są pieniądze

– napisał na Twitterze Elon Musk.

Beasley w odpowiedzi zapewnił miliardera, że ​​ONZ posiada systemy zapewniające przejrzystość i księgowość typu open source.

Przyznał jednak, że sześć miliardów dolarów nie rozwiąże problemu głodu na świecie. Dodał jednak, że te pieniądze mogą zapobiec masowej migracji i uratować dziesiątki milionów istnień. Ostatecznie obaj panowie umówili się na wspólne spotkanie.

Według Bloomberga Billionaire Index majątek Elona Muska netto wynosi 311 miliardów dolarów, co czyni go najbogatszym człowiekiem na świecie.

REKLAMA

Światowy Program Żywnościowy (World Food Programme, WFP) to agencja ONZ, a także największa organizacja humanitarna świata powołana do zwalczania głodu. Jego siedziba mieści się w Rzymie, a biura znajdują się w ponad 80 krajach na całym świecie.

Działalność WFP jest finansowana z dobrowolnych datków pochodzących głównie od rządów na całym świecie, a także od korporacji i darczyńców prywatnych. W 2019 r. finansowanie wyniosło rekordowe osiem mld dolarów. Największymi darczyńcami były Stany Zjednoczone i Niemcy

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA