REKLAMA
  1. bizblog
  2. Społeczeństwo

Miliarder chciał poderwać dziewczynę na „lot z Muskiem”. Armię chętnych zostawił na lodzie

Yusaku Maezawa ma zostać pierwszym kosmicznym turystą, a poza orbitę okołoziemską wyniesie go SpaceX Elona Muska. Japończyk chciał wykorzystać tę okazję i korzystając z popularności, zapoznać nową partnerkę życiową. Na casting zgłosił się tabun chętnych dziewczyn, ale Maezawa… po prostu się rozmyślił.

30.01.2020
14:05
Yusaku Maezawa leci w kosmos. Zorganizował kasting na towarzyszkę, ale się rozmyślił
REKLAMA

fot: YouTube.com/Bloomberg

REKLAMA

Yusaku Maezawa jest albo bardzo niezdecydowany, albo uwielbia szum wokół siebie. 44-letni miliarder oferował niedawno tysiącowi wybranych internautów pieniądze za podawanie dalej jego wpisów na Twitterze. Wcześniej zasłynął natomiast jako pierwszy klient SpaceX. Elon Musk nie chciał ujawnić, ile Maezawa zapłaci za lot dookoła Księżyca, ale podróż ma się odbyć około 2023 r. i potrwa mniej więcej tydzień.

W poszukiwaniu partnerki

Tak się jednak składa, że na kilka lat przed tą wiekopomną datą Maezawa rozstał się ze swoją dotychczasową partnerką – 27-letnią aktorką Ayame Goriki. Nie namyślając się długo, postanowił ogłosić casting na nową dziewczynę. Warunki? Co najmniej 20 lat, zainteresowanie podróżami w kosmos i wrodzony optymizm.

Coraz bardziej doskwierają mi uczucia samotności i pustki. Jest jednak jedna rzecz, o której wciąż myślę: nieustannej miłości do jednej kobiety

- pisał w swoistym ogłoszeniu matrymonialnym Maezawa

Szczęśliwa zwyciężczyni, jak na miłość życia przystało, miała zostać wyłoniona w drodze reality show. Aplikację zgłosiły dokładnie 27 722 kobiety.

Maezawa odwołuje imprezę

Japończyka te ogromne wzięcie zaczęło jednak nieco przytłaczać. Przyznał, że doświadcza „mieszanych uczuć” i zdecydował się na odwołanie całej imprezy.

Myślenie, że 27 722 kobiety o szczerych zamiarach i odwadze wykorzystały swój cenny czas na złożenie wniosku, sprawia, że odczuwam wyjątkową skruchę, kończąc to i informując wszystkich o mojej samolubnej decyzji

– kajał się na Twitterze.
REKLAMA

Wycieczka wokół Księżyca wciąż jest jednak aktualna. Maezawa uda się w nią ze sztabem artystów, wśród których ma się znaleźć malarz, fotograf, muzyk, reżyser, projektant i architekt. Miliarder chciał wykorzystać lot do nakręcenia produkcji o nazwie Full Moon Lovers.

Jednak biorąc pod uwagę fiasko związane z poszukiwaniem drugiej połówki, plany trzeba będzie chyba odwołać, albo przynajmniej zmodyfikować. Zawsze można przecież stworzyć dokument o miłości. Własnej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA