REKLAMA
  1. bizblog
  2. Nieruchomości

W loterii Biedronki można wygrać 500 tys. na mieszkanie lub dom. Super, będzie na wkład własny

Biedronka z pompą ogłosiła start nowej loterii, w której pula nagród wynosi prawie 28 milionów złotych. 50 zwycięzców ma otrzymać po 500 tysięcy złotych na zakup mieszkania lub domu. Przy obecnych cenach nieruchomości w Polsce mowa raczej o zakupie kawalerki lub o wkładzie własnym do kredytu hipotecznego.

07.02.2022
12:58
REKLAMA

Wygraj mieszkanie z Biedronką! – krzyczą komunikaty największej sieci detalicznej w Polsce, która właśnie ruszyła z wielką akcją marketingową. W loterii Biedronki wziąć każdy klient, który od 7 lutego do 16 kwietnia zrobi zakupy z aktywną kartą Moja Biedronka w jednym ze sklepów sieci za co najmniej 99 złotych. Każdego dnia można uzbierać maksymalnie 10 losów.

REKLAMA

Loteria Biedronki daje możliwość spełnienia wielu marzeń, cieszymy się, że będziemy mogli je urzeczywistnić – mówi Maciej Łukowski, dyrektor działu zakupów i członek zarządu sieci Biedronka.

Aby uniknąć niemiłej niespodzianki przy kasie, warto zajrzeć do regulaminu akcji, bo dopiero tam przeczytamy, że nie wszystkie zakupy wliczają się do puli uprawniającej do zdobycia losu w loterii. Wyłączone są nie tylko napoje alkoholowe i papierosy, ale także wyroby tytoniowe, a także preparaty do początkowego żywienia niemowląt, a nawet doładowania telefonów komórkowych.

Biedronka na szczęście nie wymaga zachowania paragonu dla potrzeb udziału w loterii, w tym do okazania paragonu w przypadku wygrania w loterii. Każda transakcja z użyciem karty Moja Biedronka jest rejestrowana – informuje sieć.

Losowania będą odbywać co wtorek. Sieć informuje, że co tydzień losowanych będzie pięć osób, które otrzymają nagrodę w postaci 500 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup domu lub mieszkania, zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Biedronka opłaci też podatek od wygranej, którego stawka to 10 proc.

Hasło „wygraj mieszkanie z Biedronką” jest więc nieco na wyrost, bo wygraną wcale nie jest mieszkanie, lecz środki na zakup nieruchomości. To oznacza z kolei, że dla wielu osób wygranie 500 tys. zł wcale nie będzie równoznaczne z wygraniem mieszkania, bo przy obecnych cenach nieruchomości – zwłaszcza w dużych miastach – kwota taka pozwala na zakup co najwyżej kawalerki lub niedużego mieszkania w mało atrakcyjnej lokalizacji. Przy

REKLAMA

W ciągu ostatniego roku ceny mieszkań wzrosły w Polsce o kilkanaście procent, a jak wskazują dane Expandera, cena metra kwadratowego w Warszawie w przypadku mieszkań do 35 m kw. w ostatnim kwartale ubiegłego roku wyniosła 14 167 zł. Gdy przemnożymy tę kwotę przez 35, otrzymamy sumę około 496 tys. zł. Jeśli chcemy zamieszkać w mieszkaniu, które pomieści typową rodzinę, wygrana w loterii Biedronki będzie w sam raz na solidną wpłatę własną do kredytu hipotecznego.

https://bizblog.spidersweb.pl/urzedowe-ceny-najmu-mieszkan/
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA