REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Praca

iTaxi wie, jak pomóc taksówkarzom w powrocie do pracy. Firma wprowadza pensje na życzenie

Wynagrodzenia na żądanie – tak można przedstawić rozwiązanie, które właśnie trafiło do branży taksówkarskiej. Kierowcy jeżdżący z aplikacją iTaxi nie będą już musieli czekać na okresy rozliczeniowe. Gotówkę wypłacą sobie w dowolnym momencie.

07.07.2020
9:45
iTaxi wie, jak pomóc taksówkarzom w powrocie do pracy. Firma wprowadza pensje na życzenie
REKLAMA

Koronawirus nie był zbyt łaskawy dla taksówkarzy. Po zamknięciu biurowców, pubów i restauracji liczba kursów drastycznie spadła, co przyznawali przedstawiciele wszystkich największych platform w Polsce. Można bezpiecznie przyjąć, że w pewnym momencie na ulicach ostał się tylko co trzeci kierowca.

REKLAMA

Po rozmrożeniu gospodarki sytuacja nieco się poprawiła, choć jak przyznają w prywatnych rozmowach sami taksówkarze, jest jeszcze daleko do stanu znanego im sprzed epidemii. Wiele firm zdecydowało się wydłużyć okres pracy zdalnej, a spotkania odbywają się za pomocą komunikatorów.

iTaxi i wypłaty na żądanie

Jak zachęcić taksówkarzy do powrotów na ulicę? W tej chwili platformy mają okresy rozliczeniowe, w trakcie których przelewają gotówkę na konta użytkowników. iTaxi chce dać kierowcom swobodę w wypłacaniu pieniędzy. Platforma podpisała umowę z polsko-brytyjskim fintechem Symmetrical.ai.

Wypłacaj, kiedy chcesz, a środki będą na Twoim koncie w mniej niż 60 sekund. Na koniec miesiąca otrzymujesz to, czego jeszcze nie wypłaciłeś

– czytamy na stronie startupu

 iTaxi podaje, że rozwiązanie znajduje się w ostatniej fazie testów i jest na razie dostępne dla wybranej grupy kierowców. Firma od sierpnia planuje udostępnić Symmetrical kierowcom w całej Polsce..

Ponad 70 proc. naszych klientów płaci za przejazd w bezpieczny i wygodny sposób w aplikacji iTaxi lub rozlicza się bezgotówkowo, tak jak ma to miejsce w przypadku tysięcy firm korzystających z usług iTaxi. Z tych też względów wdrożenie Symmetrical będzie wyjątkowym ułatwieniem dla kierowców, którzy będą mogli od razu korzystać z zarobionych pieniędzy. To rewolucja na światową skalę

– przekonuje Renata Bardecka CFO w iTaxi.

Symmetrical rozpycha się nad Wisłą

REKLAMA

Aplikacja Symmetrical pojawiła się na polskim rynku w 2019 r. Fintech rozwija się dzięki wsparciu Santandera i niedawno informował, że za jego pośrednictwem przelano już 15 tys. pensji. Z rozwiązania korzysta kilkanaście firm, nad Wisłą, m.in. Orlen i Oknoplast.

W czerwcu startup dostał od inwestorów 25 mln zł na dalszy rozwój.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA