REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Huawei miota potężne oskarżenia pod adresem USA

Chiński producent błyskawicznie zareagował na oskarżenia, które Amerykanie posłali ostatnio w jego kierunku, m.in. w trakcie wizyty w Warszawie. W komunikacie prasowym firma zarzuca amerykańskim służbom nachodzenie jej pracowników.

04.09.2019
18:04
Huawei miota potężne oskarżenia pod adresem USA
REKLAMA

Huawei pisze, że rząd USA „używa każdego dostępnego narzędzia”, by zaszkodzić jego interesom. Spółka zarzuca Amerykanom przeprowadzanie cyberataków w celu infiltracji jej wewnętrznych systemów informatycznych. Twierdzi też, że do domów jej pracowników pukali agenci FBI i starali się zebrać informację na temat działalności chińskiego potentata. Nie przedstawia na to jednak żadnych dowodów.

REKLAMA

Zdecydowanie potępiamy złe, skoordynowane wysiłki rządu USA mające na celu zdyskredytowanie Huaweia i ograniczenie jego pozycji lidera branży – pisze firma, cytowana przez BBC.

Serwis podaje, że oświadczenie Huaweia zostało wydane w odpowiedzi na raport "Wall Street Journal", w którym padło oskarżenie o kradzież patentów na aparaty w smartfonach.

REKLAMA

Temperatura wobec konfliktu na linii USA-Huawei staje się coraz wyższa. W trakcie niedawnej wizyty amerykańskiej delegacji w Warszawie padły przecież słowa o Huawei jako „filii partii komunistycznej”. Wiceprezydent Mike Pence podpisał też z Andrzejem Dudą porozumienie, które w praktyce wyrzuci prawdopodobnie chińskiego giganta z Polski. Na jego miejsce chce wejść Ericsson.

Wcześniej administracja Donalda Trumpa umieściła Huaweia na czarnej liście, zabraniając współpracy z nią amerykańskim firmom. Waszyngton lobbuje też w krajach Europy za rezygnacją z używania sprzętu Huaweia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA