REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

George Soros przypuścił ostry atak na Facebooka. Zwolnić Zuckerberga i Sandberg!

Wygląda na to, że Mark Zuckerberg jest w układzie z Donaldem Trumpem, który ma ułatwić jego reelekcję – twierdzi słynny miliarder. W opublikowanym przez „Financial Timesa” liście George Soros domaga się odsunięcia od kierowania Facebookiem nie tylko jego szefa, ale także Sheryl Sandberg, dyrektor ds. operacyjnych spółki.

18.02.2020
11:52
Soros kontra Zuckerberg. 89-letni miliarder żąda zwolnienia szefa Facebooka
REKLAMA

Krótki tekst utrzymany w formie listu od czytelnika to odpowiedź na artykuł Marka Zuckerberga, który opublikował „Financial Times” w ostatnim niedzielnym wydaniu. Szef Facebooka napisał w nim, że nałożenie na platformy społecznościowe regulacji zaszkodzi im na krótką metę, ale na dłuższą będzie dla nich korzystne.

REKLAMA

Mark Zuckerberg powinien zaprzestać zaciemniać fakty, gorliwie domagając się rządowych regulacji

- pisze George Soros.

89-letni miliarder wprost zarzuca „Zuckowi” hipokryzję i pisze, że „wygląda na to, że Mark Zuckerberg jest w układzie z Donaldem Trumpem”, który ma ułatwić jego reelekcję.

„Facebook nie musi czekać na rządowe regulacje, by zaprzestać przyjmowania reklam politycznych dopiero po wyborach 4 listopada 2020 roku” – pisze Soros, odnosząc się do daty wyborów prezydenckich w USA.

„Jeśli są jakieś wątpliwości, czy reklama jest polityczna, Facebook powinien odmówić jej publikacji w imię ostrożności” – stwierdza George Soros, ale zaraz dodaje, że nie wierzy, że Facebook przyjmie taką politykę reklamową.

REKLAMA

Powtarzam swoją propozycję: Mark Zuckerberg i Sheryl Sandberg powinni zostać odsunięci od kierowania Facebookiem

- kończy swój list Soros, wyjaśniając, że popiera regulacje platform społecznościowych.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA