REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Amerykanie uderzyli w CD Projekt. Na GPW żałoba

CD projekt stracił podczas poniedziałkowej sesji ponad 5 proc. Czyżby miał ziścić się czarny scenariusz, wedle którego za akcje CDR będziemy płacić na GPW po 130 zł? Na razie Goldman Sachs ściął cenę docelową do poziomu o 156 zł.

02.08.2021
18:37
Amerykanie uderzyli w CD Projekt. Na GPW żałoba
REKLAMA

CD Projekt na łopatkach? Poniedziałkowe otwarcie na niespełna 0,7-proc. minusie nie zapowiadało jeszcze trzęsienia ziemi. Ale potem z każdą minutą czerwień stawała się coraz intensywna. W najgorszym momencie, który wypadł około godziny 16., akcje wiedźminów kosztowały 174,60 zł, o 5,49 proc. poniżej piątkowego zamknięcia, osiągając poziom najniższy od 23 czerwca.

REKLAMA
 class="wp-image-1501201"

Goldman Sachs tnie cenę docelową

Co takiego się stało, że CD Projekt stracił w poniedziałek 5,3 proc.? Po pierwsze media przed południem w poniedziałek obiegła informacja, że Goldman Sachs obniżył cenę docelową dla akcji wiedźminów ze 182 zł do 156 zł.

 class="wp-image-1501195"
Źródło: Stooq.pl

Jest bardzo prawdopodobne, że w reakcji na rekomendację „sprzedaj” wielu inwestorów postanowiło się wziąć sobie do serca.

Po drugie ubiegłotygodniowe spekulacje felietonisty Bloomberga, że Netflix może kupić CD Projekt, bo powinien poszukać okazji, by zaistnieć jako wydawca gier wideo, mocno podziałały inwestorom na wyobraźnię.

 class="wp-image-1497373"
Źródło: Stooq.pl

Wybiły kurs z głębokich trzyprocentowych minusów na minimalny 0,3-proc., ale jednak plus.

Niestety rewelacje felietonisty Bloomberga były jedynie spekulacjami, więc w reakcji na wcześniejszy wzrost przyszedł czas na rozczarowujący zjazd.

W poniedziałek CD Projekt był najgorszą spółką wchodzącą do indeksu WIG20. Drugi najgorszy Cyfrowy Polsat stracił niecałe 2 proc. Z jedenastu spółek, które zakończyły dzień minusem, aż siedem straciło mniej niż 1 proc.

Akcje CD Projektu po 130 zł?

A miało być tak pięknie… Od połowy czerwca CD Projekt dwukrotnie próbował sforsować silny opór kupujących na poziomie 200 zł, ale bez powodzenia.

REKLAMA

Kluczowe jest w tym wypadku nie tyle samo przebicie 200 zł, ale utrzymanie tej pozycji. Podczas pierwszej próby w połowie czerwca kupującym udało się wyciągnąć 211,65 zł, ale w ciągu kolejnych sesji cena akcji CD Projektu spadła poniżej 180 zł. W połowie lipca osiągnięty peak był jeszcze niższy od tamtej pory kurs CD Projektu się usuwa, a półtoramiesięczne minimum osiągnął właśnie w poniedziałek.

Źle to wróży, bo zdaniem analityków kolejny punkt wsparcia wypada na poziomie 120-130 zł. Jego osiągnięcie doprowadzić może w końcu do wzrostów, albo kolejnych, tym razem historycznych spadków. Pomyśleć, że jeszcze w grudniu Goldman Sachs jako cenę docelową dla akcji CD Projektu wskazywał 408 zł…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA