REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

O co chodzi z tym Airbnb? Wygląda, jakby Amerykanie uważali, że platforma stanie się żyłą złota

Analitycy za oceanem zaczynają się licytować na rekomendacje dla Airbnb. Najnowsza zakłada wzrost wartości spółki o blisko 40 proc. Powód: coraz więcej firm pozwala pracownikom na pracę zdalną, więc ci nie będą siedzieć w domu, tylko się zaszczepią i ruszą w świat.

17.08.2021
6:11
O co chodzi z tym Airbnb? Wygląda, jakby Amerykanie uważali, że platforma stanie się żyłą złota
REKLAMA

Brian Fitzgerald z Wells Fargo podniósł w poniedziałek cenę docelową Airbnb z 200 do 210 dol. za akcję. A to oznacza, że analityk przewiduje, że kurs spółki w ciągu dwunastu najbliższych miesięcy wzrośnie o… 37,47 proc.

REKLAMA

Obecnie na TipRanks trzynastu analityków rekomenduje, by „kupować” akcje Airbnb, a ośmiu, by „trzymać”. Średnia cena docelowa to obecnie 179,10 dol., co oznacza, że rynek spodziewa się wzrostu kursu akcji o 17,24 proc.

Brian Fitzgerald wskazuje, że spółka skutecznie zwiększyła ostatnio liczbę ofert, a wcześniej przeprowadziła udaną rekrutację nowych miejsc noclegowych, i jest przekonany, że trzeci kwartał zgodnie z prognozami zapewni Airbnb rekordowe przychody. Spółka spodziewa się w tym czasie przychodów znacznie powyżej rekordowych 1,65 mld dol. osiągniętych w 2019 roku.

10 proc. w miesiąc na akcjach Airbnb

W drugim kwartale spółka odnotowała prawie czterokrotny wzrost przychodów do ​​1,3 mld dolarów. Strata netto zmniejszyła się o 88 proc. z 575,6 mln do 68 mln dol., a liczba noclegów wzrosła o prawie 200 proc.

Można by się spodziewać, że doskonałe perspektywy roztaczane przed spółką spowodują, że zainteresowanie jej akcjami będzie rosło z sesji na sesję. Nic z tego.

W piątek na zamknięciu Airbnb kosztował na zamknięciu 152,76 dol., w poniedziałek otworzył się ze stratą 0,5 proc. na poziomie 151,99 dol. za akcję., ale potem stracił na wartości ponad 5 dol. i tracił już 3,5 proc.

 class="wp-image-1512148"

Warto jednak mieć na uwadze, że w ciągu ostatniego miesiąca akcje Airbnb wzrosły o 9,5 proc.

 class="wp-image-1512145"

Praca zdalna podbije wyniki i notowania Airbnb

REKLAMA

W drugim kwartale Airbnb odnotowała duży wzrost liczby rezerwacji, w niektórych dużych miastach wrócił już on do poziomu sprzed pandemii. Jest to zaskakujące, ponieważ rezerwacje w mniejszych miejscowościach były do tej pory bardziej popularne (obszary miejskie były mniej dostępne z powodu wprowadzanych obostrzeń i lockdownów).

Pobyty długoterminowe pozostają wciąż najpopularniejszą opcją w ofercie Airbnb i nic nie zapowiada zmiany tego trendu, między innymi dlatego że coraz więcej firm wprowadza umożliwia pracę zdalną swoim pracownikom w dowolnym zakresie. Analitycy podkreślają, że choć wariant delta budzi coraz większe obawy w Azji i Europie, to liczba rezerwacji międzynarodowych w Airbnb cały czas się zwiększa.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA