REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Właściciel hotelu w Zakopanem ofiarą hakera. Stracił 800 tys. zł

Haker z Warszawy wyprowadził z konta właściciela jednego z hotelów pod Tatrami 800 tys. zł. Mężczyzna został jednak bardzo szybko zatrzymany przez policję. Grozi mu do 10 lat więzienia.

09.07.2019
12:10
Właściciel hotelu w Zakopanem stracił przez hakera 800 tys. zł
REKLAMA

Fot. Jose A./flickr.com/CC BY 2.0

REKLAMA

Funkcjonariusze zidentyfikowali 27-letniego mieszkańca Warszawy w ciągu kilku dni. Haker złamał zabezpieczenia bankowości elektronicznej i wysłał pieniądze z konta właściciela hotelu na specjalnie założony w celu kradzieży rachunek.

Był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów oraz tym, że został zidentyfikowany. Niemal cała skradziona suma została odzyskana - poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Przedsiębiorcy działający w popularnych destynacjach turystycznych powinni mieć się na baczności.

REKLAMA

Ze względu na upalną pogodę do Zakopanego turyści zaczęli zjeżdżać się do stolicy polskich Tatr nieco wcześniej, bo już w drugiej połowie czerwca.

Według raportu portalu nocowanie.pl województwo małopolskie było w trakcie długiego czerwcowego weekendu trzecim najczęściej poszukiwanym miejscem w Polsce pod kątem noclegów (ponad 10 proc. zapytań). A to sprawia, że miejscowi przedsiębiorcy mogą być bardziej niż narażeni na próby oszustw i wyłudzeń.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA