REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Blik ma poważnego konkurenta. Klienci banku w Polsce jako pierwsi na świecie testują Visa Mobile

Nie trzeba ręcznie wprowadzać danych z karty płatniczej ani podawać hasła do logowania. Visa Mobile to zupełnie nowa metoda płatności, która będzie mogła konkurować z bijącym rekordy popularności blikiem. A Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym ją wdrożono.

02.09.2021
13:39
Płatności elektroniczne. Pierwsze na świecie testy Visa Mobile ruszają w Polsce
REKLAMA

W pracach nad nową metodą płatności uczestniczyło m.in. Studio Innowacji Visa w Warszawie. Wypracowany wspólnymi siłami mechanizm pozwala jeszcze sprawniej niż do tej pory robić zakupy w internecie, korzystając przy tej okazji ze sklepów online lub z aplikacji mobilnych.

REKLAMA

Z Visa Mobile można skorzystać, używając specjalnie przygotowanej do tego aplikacji lub też z aplikacji banku, który zintegrował się z tą usługą. Jako pierwsi w Polsce postanowili to wyzwanie podjąć w Nest Banku. Visa Mobile jest dostępna dla wybranych klientów, którzy wcześniej zapisali się do pilotażu. Ten potrwa do 30 września. 

Visa Mobile to rewolucja na rynku płatniczym. Nie tylko skraca czas płacenia, ale przede wszystkim jest w pełni bezpieczna dzięki wykorzystaniu tokenizacji, czyli zamiany wrażliwych danych karty na unikatowy ciąg cyfr

- uważa dr Karolina Mitraszewska, członek zarządu Nest Banku.

Visa Mobile - jak to działa?

Jako korzysta się z Visa Mobile? W tym celu klienci w aplikacji mobilnej Nest Banku wybierają menu „Karty” i tam wskazują na opcję „Dodaj kartę do Visa Mobile”. Na maila otrzymamy potem kod, który musimy wpisać w odpowiednie miejsc, a na koniec trzeba całą operację zatwierdzić hasłem mobilnym. W trakcie już dokonywania zakupów w sklepie internetowym trzeba następnie wybrać metodę płatności Visa Mobile. Kolejnym krokiem jest podanie numeru telefonu i zatwierdzenie transakcji hasłem mobilnym w aplikacji Nest Banku. W ten sposób można przy jednych zakupach zaoszczędzić do 20 sekund. 

„Dzięki Visa Mobile płatności kartą w internecie stają się jeszcze bardziej zbliżone pod względem wygody do transakcji kartowych w sklepach stacjonarnych, a do tego pozostają bezpieczne” - przekonuje Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

W razie potrzeby skorzystaj z chargebacku

REKLAMA

Współpraca Visa i Nest Banku wcale nie dziwi. W czerwcu tego roku liczba transakcji online z wykorzystaniem kart Visa wydanych w Polsce wzrosła o blisko 30 proc. rok do roku. Jeszcze większe rekordy płatności internetowe biją w Nest Banku. „Porównując styczeń 2021 do stycznia 2020 roku, ich liczba wzrosła o prawie 245 proc. Co więcej, wciąż rośnie także wartość transakcji” - utrzymuje dr Karolina Mitraszewska. 

Adrian Kurowski też przyznaje, że polscy konsumenci są „otwarci na zakupy online i na różne metody płatności”. Ale liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo. Visa Mobile oparto na usłudze Click to Pay (Kliknij, aby zapłacić Visa), które wykorzystuje standard EMV Secure Remote Commerce (SRC). Ten ma przyczynić do niższego odsetka odrzuconych płatności i zmniejszenia liczby transakcji oszukańczych. W razie potrzeby klient korzystający z Visa Mobile będzie miał prawo skorzystać z chargebacku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA