REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Ryanair sprzedaje bilety po 89 zł. Lotnisko w Modlinie wraca do formy

Irlandzki przewoźnik rozkręca ruch na polskim niebie. Przewoźnik rzucił do sprzedaży bilety po 89 zł, dzięki czemu lotnisko w Modlinie stało się jednym z najszybciej rosnących po pandemii portów w Polsce.

25.06.2021
14:36
Promocje na bilety lotnicze. Ryanair sprzedaje bilety po 89 zł
REKLAMA

„Aby uczcić oficjalne rozpoczęcie sezonu letniego, Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety w cenie od 89 zł na podróże do końca października 2021 roku. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie na Ryanair.com lub przez aplikację do soboty 26 czerwca do północy” - informuje Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu w Europie Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA

Irlandczycy czekali na ten moment od wybuchu pandemii. Miks wakacji i luzowania obostrzeń sprawił, że Polacy znów mogą wyrwać się na urlop za granicą. Efekty widać przede wszystkim na lotnisku w Modlinie, które jest w dużej mierze uzależnione właśnie od wyników linii dowodzonej przez Michaela O'Leary.

Modlin urósł

A podwarszawskie lotnisko szybko odbija sobie straty związane z miesiącami bezczynności. Jeszcze w kwietniu port obsłużył 22 tys. pasażerów. W maju liczba podróżnych wzrosła do 47 tys. W czerwcu zarząd Modlina prognozuje dobicie do okrągłych 100 tys. osób. Z miesiąca na miesiąc ruch więc właściwie podwaja.

„Lotnisko Warszawa/Modlin należy w dobie pandemii do grona najszybciej odbudowujących swój ruch pasażerski wśród wszystkich polskich portów regionalnych” – podkreśla Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Sp. z o.

REKLAMA

Lotniska wracają do życia

Ale nie tylko Modlin zaliczył renesans. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podała, że w porównaniu z ubiegłym rokiem w maju liczba pasażerów na polskich lotniskach wzrosła o 312 proc. Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło  361 tys. pasażerów i urosło w tym czasie o 415 proc. (o 42 proc. w stosunku do kwietnia tego roku).

Mocno w górę poszedł też Kraków Airport. W maju skorzystało z niego ponad 77 tys. osób, co oznacza 46 proc. wzrost miesiąc do miesiąca.

Czytaj też: Glamping, chatka w dziczy lub cały dwór dla ciebie. Najciekawsze opcje Airbnb (Warmia i Mazury) - przegląd ofert

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA