REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Revolut Junior specjalnie dla milusińskich pod choinkę. Za prezenty dla rodziców mogą zapłacić Google Pay

Świnki-skarbonki to już przeszłość. Najmłodsi mają własne aplikacje do oszczędzania tworzone przez banki i fintechy. Jedną z nich jest Revolut Junior, którym teraz można płacić za pomocą Google Pay.

21.12.2021
13:01
Revolut Junior specjalnie dla milusińskich pod choinkę. Za prezenty dla rodziców mogą zapłacić Google Pay
REKLAMA

Bezstykowy sposób płatności stał się popularny na początku pandemii, kiedy obawialiśmy się zarazków przenoszonych na powierzchni banknotów. Przewaga płatności zbliżeniowych była oczywista - nie musieliśmy dotykać niczego poza telefonem. To jednak dopiero początek listy zalet, do których należą m.in. brak konieczności posiadania ze sobą karty czy portfela, a także szybkość. Jedną z wiodących usług w tym świecie jest Google Pay.

REKLAMA

Płatności Google trafiły do aplikacji dla nastolatów brytyjskiego fintecha. W Polsce korzysta z niej 36 tys. osób pomiędzy 6. a 17. rokiem życia. Na całym świecie użytkowników jest pół miliona.

Płatności zbliżeniowe oferują im bezpieczeństwo, związane z zabezpieczeniem transakcji za pomocą hasła w telefonie czy odcisku palca.

Czym jest Revolut Junior?

Aplikacja przygotowuje dzieci do zarządzania pieniędzmi w przyszłości. W darmowym planie rodzice mogą założyć swoim pociechom jedno konto Junior, które skontrolują z własnej aplikacji. W planie płatnym limit zwiększony jest do pięciu.

Dzieci instalują wówczas własną aplikację i mogą wydawać pieniądze, korzystając z karty. Rodzice mogą zaś ustalić kieszonkowe, które co miesiąc trafia na ich konto i wyznaczać cele związane z oszczędzaniem pieniędzy.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA