REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

No i mamy nowy bank w Polsce. Już od grudnia zaciągniesz kredyt w Revolut Banku

W maju na Litwie wystartował Revolut Bank. Teraz fintech sfinalizował proces paszportowania licencji bankowej do Polski i już niedługo planuje wystartować u nas z ofertą kredytową.

26.11.2020
17:14
No i mamy nowy bank w Polsce. Od grudnia zaciągniesz kredyt w Revolut Banku
REKLAMA

Od miesiąca Polacy mogą przenosić rachunki w Revolucie na na konta bankowe, działające na litewskiej licencji. Po co mieliby to robić? Dla objęcia depozytów gwarancją bankową. Dzięki temu środki zgromadzone w Revolucie będą ubezpieczone do wysokości 100 tys. euro.

REKLAMA

Po uruchomieniu aplikacji przywita nas baner o możliwości przeniesienia funduszy do banku. Po potwierdzeniu chęci wykonania takiego kroku fintech przetransferuje środki z rachunku działającego w oparciu o licencję pieniądza elektronicznego (Revolut Payments) do podmiotu z licencję bankową (Revolut Bank).

Funkcje pozostają te same, a pieniądze są bezpieczniejsze

REKLAMA

Przed Revolutem otwiera to drogę do wprowadzenia nowych usług. Już w grudniu zadebiutować mają kredyty, a dalej najpewniej możemy się spodziewać lokat, o których fintech wspomina już od dawna.

Innym celem fintechu jest stanie się pierwszą i domyślną aplikacją bankową. Dotychczas często korzystaliśmy z niego, jak z dodatku - portmonetki na wyjazdy czy wirtualnej karty do finalizowania transakcji w sieci. Wraz z przejściem na licencję bankową, korzystanie z Revoluta nie różni się w zasadzie z bankowania z Aliorem, mBankiem czy ING. Wszystkie instytucje mają licencję bankową. Dla Revoluta to duży krok naprzód.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA