REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Czy Revolut Bank już działa w Polsce? Pierwsi klienci dostali możliwość przeniesienia rachunku

Revolut korzysta już z licencji bankowej na Litwie. Teraz wchodzi z nią nad Wisłę. Dzięki temu depozyty polskich klientów zostaną objęte gwarancjami bankowymi.

21.10.2020
14:34
Banki wirtualne. Pierwsi klienci Revoluta dostali możliwość przeniesienia rachunku
REKLAMA

Użytkownicy Wykopu zaczęli się dzielić zrzutami ekranu z aplikacji, mającymi sugerować, możliwość zmiany obecnych rachunków na konta bankowe.

REKLAMA
 class="wp-image-1277122"
Zrzut ekranu użytkownika radlin99.

Revolut może skorzystać w Polsce z licencji wydanej przez Bank Litwy.

Fintech już od 2018 roku może cieszyć się licencją bankową, wydaną przez naszego sąsiada, gdzie z aplikacji korzysta aż 300 tys. ludzi. Przez długi czas Revolut nie chciał jednak jej wykorzystywać. Sytuacja zmieniła się dopiero w maju tego roku, na co wpływ miało wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Doprowadziło to do przeniesienia kont klientów z Europy Środkowo-Wschodniej do litewskiego: Revolut Payments UAB.

Właśnie ten podmiot prowadzi w Polsce działalność transgraniczną, co możemy potwierdzić w KNF:

 class="wp-image-1277125"
Źródło: KNF.

Zmiana rachunku na konto bankowe wiąże się z objęciem depozytów gwarancją bankową. Dzięki temu środki zgromadzone w Revolucie będą ubezpieczone do wysokości 100 tys. euro. Działalność bankowa może się w przyszłości stać przyczółkiem do ekspansji w kierunku innych usług: kredytów czy lokat, o których fintech wspomina już od dawna.

REKLAMA

Cieszymy się, że już wkrótce będziemy mogli uruchomić w wybranych krajach usługi kredytowe. Kiedy złożysz u nas wniosek o kredyt, przetworzymy twoje dane osobowe, aby sprawdzić taki wniosek i udzielić ci kredytu

– pisze Revolut

Dla Revoluta to również krok w kierunku stania się aplikacją używaną każdego dnia, a nie tylko w czasie podróży czy inwestycji na giełdzie. Możliwa może się nawet stać integracja z królującym w Polsce standardem BLIK, która przyniosłaby fintechowi kolejnych użytkowników.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA