REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Cyk i Putin nie będzie miał kasy z podatków. Shoplify pomoże ci nałożyć własne sankcje na Rosję

Kosmetyki, ubrania czy artykuły spożywcze – to tylko niektóre kategorie produktów, które pochodzą z Rosji i są dostępne na polskim rynku. W obecnej sytuacji bardzo wielu konsumentów chce znać nazwy tych produktów oraz wiedzieć w jakich sklepach się znajdują, aby świadomie ich nie kupować. Pomoże im w tym Shoplify.

09.03.2022
16:10
Cyk i Putin nie będzie miał kasy z podatków. Shopify pomoże ci nałożyć twoje własne sankcje na Rosję
REKLAMA

Sankcje na Rosję może nałożyć każdy, wystarczy, że nie będziemy kupować towarów Made in Russia. Czasami trudno to sprawdzić, ale pojawiło się narzędzie, które mocno nam to ułatwi. Narzędzie pierwotnie powstało na użytek branży e-commerce, aby monitorować asortyment sklepów. Dotychczas było wykorzystywane głównie przez marki i producentów.

REKLAMA

Jednak możliwości jego zastosowania są znacznie szersze i obecnie może służyć konsumentom, którzy chcą podejmować świadome decyzje zakupowe.

Rosyjskie kosmetyki w polskich sklepach

Jakie rosyjskie produkty są w polskich sklepach? Których marek nie kupować jeśli bojkotuję rosyjskie marki?

Dzięki Shoplifty osoby sprzeciwiające się agresji wojsk rosyjskich w Ukrainie mogą nie tylko uniknąć umieszczenia w swoim koszyku produktu wyprodukowanego w Rosji, a wręcz nie decydować się na robienie zakupów w sklepach, w których te artykuły jeszcze nie zniknęły z półek.

Użyliśmy naszego narzędzia do zmonitorowania obecności w sklepach produktów pochodzenia rosyjskiego. W pierwszej kolejności postanowiliśmy przyjrzeć się zmianom zachodzącym w dostępności artykułów kosmetycznych, analizując asortyment czołowych, polskich drogerii

– mówi Tomek Chabowski z AF.agency, firmy która stworzyła narzędzie Shoplify.

Wojna w Ukrainie. Lista rosyjskich produktów jest już w internecie

Dzięki temu konsumenci, którzy zdecydują się na niewspieranie rosyjskiej gospodarki, a więc rezygnację z kupowania ich produktów, będą mogli zapoznać się z wynikami analizy i na jej podstawie wybrać miejsce swoich zakupów

W pierwszej kolejności przeanalizowano dostępność 15 marek, w 7 największych polskich drogeriach. Z wynikami badania można zapoznać się tutaj: https://shoplify.co/dostepnosc-rosyjskich-kosmetykow/.

REKLAMA

Tabela będzie na bieżąco aktualizowana.

Zaczęliśmy od branży kosmetycznej, ale w planach mamy kolejne analizy, dzięki którym informować będziemy konsumentów na temat tego jakie produkty rosyjskie są nadal dostępne. Wiemy, że dla bardzo wielu osób jest to obecnie ważne. Chcemy, aby mogli podejmować świadome, zgodne ze swoimi sumieniami decyzje zakupowe

– dodaje Chabowski z AF.agency.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA