REKLAMA
  1. bizblog
  2. Media i rozrywka

Największa transakcja w dziejach duńskiego e-sportu. Tricked sprzedał drużynę CS:GO

Cena ekipy przekraczała ponoć 300 tys. euro, ale dokładna kwota nie została ujawniona w mediach. Tak czy inaczej, ma być to największa transakcja w historii duńskiego e-sportu.

21.11.2019
10:42
Dokonano największej transakcji w dziejach duńskiego esportu. Tricked sprzedał swoją drużynę CS:GO
REKLAMA

Drużyna Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) składająca się z Lucasa „Bubzkji" Andersena, Frederika „acoR" Gyldstranda, Rasmusa „sjuush" Becka, Fredrika „roeJ" Jørgensena oraz Nicolaia „HUNDEN" Petersena została sprzedana przez Tricked tuż przed DeamHack Open Winter 2019. Nie wiadomo, kim jest inwestor, ale skoro była to największa transakcja w historii duńskiego e-spotu, to kwota dokonanego zakupu musiała być ogromna.

REKLAMA

Sprzedani za majątek

Tricked jest dumny i - jak podaje - uznaje „sprzedaż swojego obecnego zespołu Counter-Strike nieujawnionemu nabywcy za sześciocyfrową sumę w euro" za sukces i „największą transakcję w historii całego duńskiego e-sportu",

Trudno wyobrazić sobie, że grupa duńskich e-sportowców mogła zostać sprzedana za ponad 1 mln złotych przez organizację, która nie została wymieniona z nazwy w informacjach prasowych, chociaż sama plotka o tym, że może do tego dojść, krążyła w sieci już od jakiegoś czasu.

To dziwne uczucie pożegnać się z tak utalentowanym zespołem, któremu ostatnio udało mu się osiągnąć wspaniałe rezultaty. Należy jednak pamiętać, że jest to dobra wiadomość dla zawodników drużyny, Tricked jako klubu, a także dla całego duńskiego środowiska e-sportowego. Zespół będzie mógł pozostać razem i grać razem, podczas gdy my możemy przejść kolejny udany proces rozwoju talentów. Jeśli spojrzymy na świat, duńskie środowisko sportowe po raz kolejny oznacza siebie jako pioniera

skomentował Morten „Phy” Jensen, dotychczasowy właściciel i dyrektor sportowy.

Anonimowa organizacja z drużyną w światowej topce

Najbliższy wyjazd drużyny Nicolaia „HUNDEN” Petersena do Jönköping w ramach DreamHack Open Winter 2019 ma odbyć się już 29 listopada i będzie to debiut brygady pod sztandarem nieznanej publice organizacji. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że ma ona być uznanym graczem na esportowej scenie.

Skład nie tak dawno wygrał V4 Future Sports Festival i zajął drugie miejsce drugiego sezonu WePlay! Forge of Masters.

REKLAMA

Zespół obecnie plasuje się na 21. miejscu w światowym rankingu.

Zdjęcie drużyny Tricked
Źródło: strona internetowa
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA