REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

mBank pozwala zawiesić spłatę kredytów na pół roku. Odsetki będą jednak lecieć normalnie

mBank nie zaczekał na komunikat Związku Banków Polskich i już przed południem w poniedziałek ogłosił, że umożliwi każdemu klientowi indywidualnemu oraz małym i średnim firmom „odłożenie spłaty kredytów na pół roku bez wychodzenia z domu!” Bank nie chwali się, że część odsetkowa raty będzie musiała być spłacana normalnie.

16.03.2020
11:30
mBank-kredyty-ukokik
REKLAMA

„mBank od dziś od godziny 16:00 umożliwia każdemu klientowi indywidualnemu oraz małym i średnim firmom odłożenie spłaty raty kapitałowej kredytu aż do pół roku” – czytamy w komunikacie banku. Chodzi o wszystkie kredyty spłacane w ratach, czyli gotówkowe, hipoteczne czy firmowe.

REKLAMA

Odłożenie dotyczy tylko raty kapitałowej, co oznacza, że odsetki będą naliczane standardowo.

Część odsetkowa raty będzie normalnie do spłacenia. Natomiast część kapitałowa za zawieszone miesiące będzie dopisywana do pozostałej części kredytu

– wyjaśnia w mailu do Bizblog.pl Piotr Rutkowski, rzecznik mBanku.

W jaki sposób można wystąpić do banku o odłożenie rat? Klienci detaliczni powinni zalogować się do normalnego serwisu transakcyjnego mBanku, a następnie wejść w zakładkę „moje finanse”, kliknąć „kredyty” i wybrać kredyt, którego spłatę chcą odroczyć.

Potem trzeba wybrać opcję „złóż wniosek”, zaznaczyć „odroczenie spłaty kapitału” i wpisać liczbę miesięcy – maksymalnie 6. Po kliknięciu „wyślij wniosek” spłata kapitału kredytu zostaje automatycznie zawieszona.

REKLAMA

Złożenie wniosku w przypadku klientów z sektora MŚP, korzystających z bankowości korporacyjnej ma być możliwe „w najbliższych dniach złożyć wniosek przez serwis mBank CompanyNet.

https://bizblog.spidersweb.pl/pomoc-przedsiebiorcy-koronawirus-kryzys/
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA