REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Są złe wieści o „Cyberpunku”, jest i reakcja. A wydawało się, że CD Projekt nie ma już z czego spadać

Inwestorzy nerwowo zareagowali na informację o przesunięciu terminu wydania łatki do „Cyberpunka 2077". Twórcy gry poinformowali, że opóźnienie jest efektem ataku hakerskiego, który miał miejsce niedawno. W czwartek od rana kurs CD Projektu leci w dół.

25.02.2021
10:08
Są złe wieści  o „Cyberpunku”, jest i reakcja. A wydawało się, że CD Projekt nie ma już z czego spadać
REKLAMA

Od czasu premiery „Cyberpunk" doczekał się już kilku drobniejszych poprawek i jednej dużej łatki. Drugi patch, jak podkreślali twórcy gry, ważniejszy z punktu widzenia grywalności, miał ujrzeć światło dzienne w lutym.

REKLAMA

Hakerzy zniweczyli plany CD Projektu

Dziś wiemy, że ten termin jest już nieaktualny.

Chcieliśmy opublikować Patch 1.2 do Cyberpunka 2077 w założonym przez nas terminie, ale ostatni cyberatak na naszą infrastrukturę i rozległość łatki spowodowały, że teraz do niego dojdzie

– czytamy w komunikacie

Spółka już wcześniej ostrzegała, że włamanie do CD Projekt RED może niekorzystnie odbić się na tempie prac. Hakerzy zaszyfrowali część serwerów, a programiści studia musieli je odtwarzać z backupów. Z punktu widzenia inwestorów ta informacja jest zdecydowanie najważniejsza.

Pojawiły się wprawdzie pogłoski, że cyberprzestępcom udało się sprzedać kod źródłowy „Cyberpunka", jednak możliwości jego wykorzystania są w zasadzie żadne. Za to opóźnienie w pracach nad grą ma konkretne przełożenie na wyniki finansowe CD Projektu.

 class="wp-image-1368373"

Nerwy, nerwy, nerwy

REKLAMA

Przełożenie premiery łatki może sprawić, że część graczy odłoży decyzję o zakupie na bliżej nieokreśloną przyszłość. Oddala się również wizja powrotu gry do sklepu PlayStation.

Giełda zareagowała więc dość nerwowo. Po 30 minutach notowań kurs CD Projektu spadał o niecałe 2 proc. Wartość jednej akcji oscyluje dzisiaj w granicach 250 zł. W szczytowym momencie, tuż przed premierą, za walor polskiego gamedevu trzeba było wyłożyć nawet 460 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA