REKLAMA
  1. bizblog
  2. Media i rozrywka

Radio Maryja gwałtownie traci słuchaczy. Fatalne statystyki KRRiT dla rozgłośni ojca Rydzyka

W internecie pojawia się coraz więcej statystyk dotyczących zysków i popularności firm oraz mediów dla III kwartału bieżącego roku, wśród nich pojawiły się zastawienia KRRiT. Mimo że przeciętnego radia wciąż słucha się średnio 4 godz. i 35 min dziennie, to słuchaczy ciągle ubywa, zwłaszcza ojcu Rydzykowi.

14.11.2019
16:23
Radio Maryja traci słuchaczy. Fatalne statystyki KRRiT
REKLAMA

RMF FM na pierwszym miejscu wśród stacji radiowych w Polsce. Według statystyk Biura Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z roku na rok coraz mniej ludzi korzysta w naszym kraju z tego medium. Radio Maryja z najgorszym wynikiem w całej swojej historii.

REKLAMA

Liderem rynku radiowego pozostaje niezmiennie radio RMF FM. Od sierpnia do października ponad jedna czwarta słuchaczy radia w wieku 15-75 lat wybierało właśnie tę rozgłośnię.

 class="wp-image-1018478"
Źródło: KRRiT

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,3 proc. Kolejne Radia Eska miało w rynku radiowym udział 7,8 proc.

Publiczna „Jedynka” po delikatnym spadku zajęła w zestawieniu czwarte miejsce (6,1 proc.), a za nią - z wynikiem na poziomie 4,7 proc., czyli jednym z najgorszych od początku lat 2000 - zajął Trzeci Program Polskiego Radia.

Według statystyk KRRiT w trzecim kwartale bieżącego roku radia słuchało średnio 71,4 proc. Polaków. To spadek o 0,3 proc. względem zeszłego roku i o ponad 5 proc. względem 2011 r. przez 4 godziny i 35 minut w ciągu doby. Przeciętnie słuchamy radia przez 4 godziny i 35 minut na dobę.

Ojciec dyrektor na dnie

Spośród reszty stacji wzrost wynoszący 0,4 pkt proc., osiągnęło Radio Plus. Znaczące spadki odnotowało z kolei Audytorium 17 (o 0,7 pkt proc.) i VOX FM (także 0,7 pkt proc.).

REKLAMA

Najbardziej jednak zwraca uwagę spadek słuchalności Radia Maryja aż o 0,4 proc. To oznacza, że liczba słuchaczy toruńskiej rozgłośni skurczyła się aż o jedną czwartą. Udział radia ojca Rydzyka w rynku spadł do poziomu zaledwie 1,2 proc.

Przy takim odsetku średnio gra ono dziennie niecałe dwie godziny (1:52:56), czyli prócz Radia ChilliZet (1:52:09) najkrócej ze wszystkich. To notowanie oznacza dla rozgłośni najniższą słuchalność na tle całej jej historii... Przynajmniej wśród słuchaczy do 75. roku życia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA